Search
Close this search box.

Dziennik #1.3 – Z Warszawy do Pienin na Dziką Odyseję

Dziką Odyseję rozpoczęliśmy ekspedycją do Pienińskiego Parku Narodowego. Wyruszyliśmy z Warszawy o trzeciej w nocy, by wczesnym rankiem rozpocząć naszą rodzinną przygodę, w składzie: mama Magda, tata Tomek, Asia, Franek i Agusia.

Sobotni dzień przywitał nas ciepłymi promieniami słońca, które oświetlały górskie wzniesienia mieniące się całą paletą jesiennych barw.

O godzinie dziesiątej zebraliśmy się w budynku Dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego, gdzie przy wspólnej zabawie, poznaliśmy innych pionierów Dzikiej Odysei.

Graliśmy na bębnach, śpiewaliśmy i słuchaliśmy ciekawych opowieści z dzikiego królestwa Tanzanii. Dowiedzieliśmy się też, jak tworzyć rodzinny dziennik ekspedycyjny.

W radosnych nastrojach wyruszyliśmy wraz z przewodnikiem, panem Adamem, na górskie szlaki Pienińskiego Parku Narodowego.

Okazało się, że miejsce to jest niezwykłe. Z opowieści pracownika parku najbardziej zainteresowały nas historie związane z życiem zamieszkujących tutaj motyli. 

Na leśnych dróżkach widzieliśmy grzyby o różnych kolorach i kształtach, mchy, porosty, a nawet śluzowce.

Naszym pierwszym celem był szczyt Czertezik, skąd podziwialiśmy bajkowy górski krajobraz przecięty wijącą się rzeką Dunajec. Następnie zdobyliśmy Sokolicę i sprawdziliśmy, że słynna sosenka nadal tam rośnie!

Drugiego dnia naszej Dzikiej Ekspedycji wstaliśmy o piątej rano, by przywitać wschód słońca i podziwiać zapierający dech w piersiach “ocean mgieł” na Trzech Koronach. Było ciężko wyjść pod tak stromą górę, ale naprawdę było warto!

Do Warszawy wróciliśmy w radosnych nastrojach, szczęśliwi ze wspólnie spędzonego rodzinnego czasu na łonie natury!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tematycznie

Powiązane Wpisy

Oszczędne wakacje pełne wspomnień

Kasztany już zakwitły, maturzyści piszą matury, a więc… wakacje za pasem. Aż chciałoby się zaśpiewać z kabaretem OT.TO: „Chodzę do szkoły, bo każdy gdzieś chodzi

Zakończenie Dzikiej Odysei

Ekspedycja Pionierów dobiega końca. W połowie lipca jesteśmy w drodze z Magurskiego Parku Narodowego do ostatniej naszej bazy terenowej w Tatrzańskim Parku Narodowym. Po drodze