Ekspedycja na rzekę Vjosa w Albanii

Materiał video z ekspedycji Rafała Króla po pięknych wodach Albanii. Warto zobaczyć szczególnie jeśli macie dość zimowych widoków za oknem i chcecie ogrzać się patrząc na słoneczne wybrzeża.

Film opowiada o trzech mężczyznach, którzy postanowili przepłynać pontonami rzekę Vjosa w Albanii. Vjosa to ostatnia górska rzeka w Europie na której nie ma żadnych regulacji, takich jak tamy, zapory, czy elektrownie.

Film został zmontowany przez Borysa Komandera z różnych materiałów z aparatów, smartfonów i drona, oddając jeszcze bardziej warunki panujące podczas wyprawy.

Celem ekspedycji był spływ Vjosą od gór aż do morza w jednokomorowych pontonach (packraftach). Uczestnicy chcieli osobiście, bez żadnej pomocy silników, czy maszyn poczuć każdy kilometr tej rzeki i doświadczyć jej wszystkimi zmysłami.

Mimo obostrzeń epidemicznych udało się im przejść przez granicę Grecji z Albanią, dokonać spływu, a potem wrócić do Grecji na Korfu skąd czekał na nich samolot powrotny. Południowa Albania okazała się niezwykłym odkryciem pod każdym względem. Kultura, ludzie, przyroda, kuchnia…

Ekspedycja miała miejsce w czerwcu 2021 r. Podczas jej trwania używano sprzętu marek m.in. Sealine, MSR, Therm-a-rest, których dystrybutorem na Polskę jest firma Paker.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn