Dołącz do Ekspedycji Pionierów!

Zapraszamy rodziny z całej Polski do wspólnej przygody i poznania naszych pięknych Parków Narodowych! Doczcie do naszej przyrodniczej przygody, spotkajmy się w polskich parkach narodowych i przeżyjmy niezapomniane safari poznając północne rejony dzikiego królestwa.

Wielką wyprawę rozpoczęliśmy już 21 rześnia 2019 roku w Pienińskim Parku Narodowym. Wciąż możesz podjąć wyzwanie wraz z całą rodziną! Więcej informacji na stronie dzikaodyseja.pl oraz natgeokids.pl

Kalendarz dzikiej odysei

Na stronie internetowej ekspedycji pionierów pojawią się szczegółowe informacje dotyczące konkursu, jak i ekspedycyjne dzienniki uczestników naszej zabawy. Znajdziecie tam m.in: filmowe relacje publikowane przez National Geographic Kids, radiowe raporty emitowany w Polskim Radu Dzieciom oraz inne twórcze formy już samych uczestników.

INFORMACJE W MAGAZYNIE NATIONAL GEOGRAPHIC KIDS

Od sierpniowego wydania magazynu National Geographic Kids pojawiaj się zapowiedzi naszych dzikich przygód. Są tam daty poszczególnych widowisk; opisy nagród, a także paszport Dzikiej Odysei. Zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej zabawie i przeczytania relacji z pierwszego spotkania:

Dzika Odyseja wyruszyła! A łimbo łeee! Udało się!

Rozpoczęliśmy niezapomniane safari po północnych rejonach dzikiego królestwa! Przyjechały rodziny z różnych stron Polski (Szczawnica, Bydgoszcz, Myślenice, Trzebnica, Grodzisk Mazowiecki, Łomianki, Góra Kalwaria, Warszawa, Wrocław). W Pienińskim Parku Narodowym odbyło się pierwsze widowisko.

Podczas multimedialnego widowiska przenieśliśmy się na chwilę na lwią ziemię, by w rytmie afrykańskich bębnów pozdrowić dzikiego króla.

Następnie rodziny dowiedziały się jak tworzyć rodzinne dzienniki ekspedycyjne, dzieci otrzymały również do swoich paszportów pierwszą łapo-naklejkę. Następnie ruszyliśmy w dziki teren.

Pogoda była wręcz wymarzona! U boku pracownika Pienińskiego Parku Narodowego, pana Adama, zgłębialiśmy tajemnice dzikiego królestwa, doszliśmy do pięknego punktu widokowego.

Na Czerteziku zakończyliśmy oficjalne świętowanie. W drugiej części przygody pionierskie rodziny ruszyły w dziki świat, by odkrywać przyrodnicze skarby i przygotowywać dzienniki ekspedycyjne. W drugim dniu na dzikiej wyspie Pienińskiego Parku Narodowego pionierskie rodziny podejmowały odkrywcze wyzwania: podziwianie oceanu chmur, spływ meandrującym Dunajcem i wiele innych. O wszystkich przygodach rodzin dowiemy się niebawem.

Czekamy na pierwsze opisy przygód, refleksje rodziców, które umieścimy u nas na Aktywnym Bakcylu 🙂

Partnerzy dzikiej odysei

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tematycznie

Powiązane Wpisy

Oszczędne wakacje pełne wspomnień

Kasztany już zakwitły, maturzyści piszą matury, a więc… wakacje za pasem. Aż chciałoby się zaśpiewać z kabaretem OT.TO: „Chodzę do szkoły, bo każdy gdzieś chodzi

Zakończenie Dzikiej Odysei

Ekspedycja Pionierów dobiega końca. W połowie lipca jesteśmy w drodze z Magurskiego Parku Narodowego do ostatniej naszej bazy terenowej w Tatrzańskim Parku Narodowym. Po drodze