Jak ćwiczyć z dziećmi w domu? Recepta na zdrowy ruch

Niełatwo jest utrzymać równowagę miedzy pracą przy komputerze, a aktywnością fizyczną. Jeszcze trudniej przychodzi to dzieciom. Szkoła online, ograniczenie kontaktów z rówieśnikami…W tej sytuacji bardzo ważne jest, żeby zapewnić im odpowiednią dawkę ruchu. Ćwiczenia mają zbawienny wpływ na rozwój. Według wskazań Światowej Organizacji Zdrowia, dzieci, które skończyły 5 lat, powinny codziennie mieć przynajmniej godzinę wysiłku fizycznego. Ale od czego zacząć?

Baw się razem z maluchem, starszakowi pomóż znaleźć pasję

Młodszym dzieciom pokaż proste zabawy. Gra w gumę, odbijanie balonów, twister, kalambury… tylko wyobraźnia Was ogranicza. Jeśli kilkulatek lubi taniec – może uczyć się choreografii do ulubionych piosenek! Małemu poszukiwaczowi przygód zaproponuj ćwiczenia poprawiające zwinność. Młodzi wielbiciele fauny mogą bawić się w udawanie różnych zwierząt. Uważnie słuchaj dziecka i podsuwaj mu zabawy, które nie tylko zajmą jego czas, ale będą związane z jego zainteresowaniami.

Wspólne wyzwanie

Starszą pociechę może być trudniej odciągnąć od komputera. Rozwiązaniem jest propozycja sportowej rywalizacji. Obiecajcie sobie, że codziennie będziecie ćwiczyć razem. Możecie umówić się, że za 10 wykonanych treningów przysługuje specjalna nagroda. Poszukajcie pomysłów na ciekawe treningi i razem popracujcie nad kondycją. Pamiętajcie tylko, że ćwiczenia powinny być dostosowane do wieku dziecka!

Ruch to zdrowie!

Ćwiczenia mają wiele zalet. Udowodniono, że bardzo korzystnie działają na odporność. Maluchom pozwalają się „wyżyć”, nastolatki docenią ich wpływ na wygląd i kondycję, a dorośli – na obniżenie ryzyka cukrzycy i nadciśnienia. Wspólna aktywność fizyczna poprawia też relacje w rodzinie. Zróbcie miejsce, zabezpieczcie cenne sprzęty, pamiętajcie o rozgrzewce … i do dzieła!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tematycznie

Powiązane Wpisy

Jak dbać o skórę na słońcu?

Letnie miesiące kojarzą nam się z piękną, często upalną pogodą. Dla wielu osób wymarzone wakacje oznaczają relaks w promieniach słońca. I choć często konkretny sposób

Oszczędne wakacje pełne wspomnień

Kasztany już zakwitły, maturzyści piszą matury, a więc… wakacje za pasem. Aż chciałoby się zaśpiewać z kabaretem OT.TO: „Chodzę do szkoły, bo każdy gdzieś chodzi