Search
Close this search box.

Krystian Wild Tyrański

Krystian „Wild” Tyrański – miłośnik dzikiej przyrody, podróżnik, prezenter radiowy, twórca programów edukacyjnych dla dzieci.

W swojej pracy realizuje misję budowania więzi dzieci z dziką przyrodą chronioną w parkach narodowych. Zależy mu, by dzieci zachwycały się pięknem dzikiego świata, poznawały jego wartość i aby z troską przejęły odpowiedzialność za dzikie królestwo w przyszłości. W ramach realizacji tego wyjątkowego wyzwania tworzy Dziką Odyseję – ekspedycję edukacyjną 2017-2032, składającą się z wielu projektów:

1. Szlak Dzikiego Odyseusza – projekt podróżniczy Inspirujący rodziny do odwiedzenia wszystkich 23 polskich parków narodowych. Po zakończeniu wyprawy wchodzi się do Klubu Dzikiego Odyseusza.

2. Dzika przygoda – projekt edukacyjny realizowany podczas widowisk, eventów lub lekcji szkolnych. Jest to forma interaktywnych spotkań prowadzonych w rytmie afrykańskich bębnów.

3. Dziecięce Parki Narodowe – projekt aktywności przyrodniczej dla dzieci ukazujący misję i zadania wykonywane przez pracowników parków narodowych. Dzieci wchodząc w różne role służby parku podejmują liczne wyzwania ucząc się przy tym, co znaczy stać na straży dzikiego królestwa.

4. Szkolne Safari – międzynarodowy projekt edukacji przyrodniczej. Dzieci z różnych szkół podstawowych odwiedzają najbliższy im park narodowy, przygotowują o nim inspirujące prezentacje i dzielą się odkryciami z dziećmi z różnych stron Polski, Europy i świata – szczególnie z dziećmi z Afryki, gdzie znajduje się ziemia króla wszystkich zwierząt.

5. Audycja w Polskim Radiu Dzieciom – „Mali Strażnicy Dzikiego Królestwa” to radiowy projekt edukacji przyrodniczej związany z poznawaniem dzikiej przyrody chronionej w parkach narodowych w Polsce i na całym świecie.

6. Dzika Odyseja – kanał filmowy, na którym emitowane są serie przybliżające niezwykły świat parków narodowych.

Ze wszystkimi projektami można się zapoznać wchodząc do Dzikiej Bazy ekspedycji edukacyjnej 2017-2032: www.dzikaodyseja.pl