O Akcji

AKTYWNY BAKCYL – O CO CHODZI?

Aktywny Bakcyl to akcja społeczna, mająca na celu wzbudzenie w ludziach chęci do życia z pasją, jeśli jeszcze tego nie robią. Natomiast u żyjących pasją – chęci „zarażania” innych, by coraz więcej osób uprawiało różnego rodzaju aktywności (szczególnie fizyczne), które z czasem przerodzą się w gorącą pasję.

Ta strona należy do społeczności ludzi cieszących się życiem, „zarażonych” Bakcylem Aktywności. Chcemy, by ich grono rosło z dnia na dzień! W podręczniku mikrobiologii nie opisano jeszcze Aktywnego Bakcyla, dlatego robimy to sami.

Jest bardzo zaraźliwy – dzięki niemu można działać i robić to, co się kocha! Spotkacie u nas wielu Zabakcylowanych: podróżników, wspinaczy, himalaistów, alpinistów, taterników, nurków, żeglarzy, hitch-hikerów – ludzi o podobnych i całkowicie odmiennych pasjach.

Od każdego z nich możecie się Aktywnym Bakcylem zarazić! Bakcyl atakuje! Pojawiły się pogłoski o nowym, błyskawicznie rozprzestrzeniającym się Bakcylu. Sanepid informuje, że nie prowadzi statystyk dotyczących tego zjawiska. Z naszych informacji wynika, że częste przypadki „złapania” Bakcyla dotyczą… podróżników.
Udało nam się zidentyfikować kilka osób zarażonych i zarażających Bakcylem! Zgodziły się ujawnić nazwiska i opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

Współpracują z nami m.in.:

Darek Załuski – himalaista i filmowiec z Warszawy. „Przypuszczam, że Bakcyla złapałem w którymś z obozów przed atakiem na Mount Everest. Było tam sporo ludzi, z całego świata, może ktoś mnie nim zaraził?” – mówi.

Krzysztof Wielicki – legenda polskich wspinaczy, spędza tam sporo czasu. Środowisko twierdzi, że jest jednym z pierwszych Polaków, których dotknął activus bacillus. On sam odmówił komentarza w tej sprawie.
A skoro instytucje państwowe nie chcą się zajmować Bakcylem, grupa zarażonych nim aktywnych podróżniczków, wędrowców, sportowców różnych dyscyplin i tym podobnych osób, postanowiła założyć stronę internetową www.aktywnybakcyl.pl – i monitorować dla Państwa przejawy i rozmiary epidemii aktywności.

Rafał Król – eksplorator, podróżnik, polarnik, fotografik, projektant sprzętu stosowanego w ekstremalnych warunkach, publicysta, ekspert ds. bezpieczeństwa i survivalu, twórca serwisu internetowego poświęconego podróżom i bezpieczeństwu expeditions.pl

Monika Witkowska – podróżniczka, dziennikarka. To osoba, którą Bakcyl miota po całym świecie. Czy jest na niego recepta? Monika jej nie szuka, bo Bakcyla lubi!

Tamara Styś – himalaistka. „W moim przypadku Bakcyl zmniejsza swój wpływ na organizm tylko w wysokich partiach Himalajów”. Prawdopodobnie wysokie góry to naturalne środowisko dla Bakcyla, zmniejszające wywoływany przez niego niepokój i świerzbienie pięt…

Leszek Cichy – alpinista, geodeta, finansista. Ma na swoim koncie pierwsze zimowe wejście na  Mt Everest z Krzysztofem Wielickim (światowy rekord wysokości w alpinizmie zimowym). Jako pierwszy Polak skompletował Koronę Ziemi.

Krzysztof Zanussi – polski reżyser, scenarzysta, zabakcylowany pięknym życiem. W swoich wypowiedziach zdradza, jak dobrze przeżyć życie i ostrzega przed zmarnowaniem go.

Przemysław Babiarz – dziennikarz, komentator sportowy, zabakcylowany sportem i aktywnością, z entuzjazmem opowiada o poszukiwaniu prawdy i poznawaniu świata.

Krzysztof Ziemiec – dziennikarz radiowy i telewizyjny, pasjonuje się rodziną i dobrym wychowywaniem dzieci. Z sentymentem opowiada o swoich aktywnościach z bliskimi.

Partnerzy

                   

                    

          

Zapraszamy! Daj się zarazić i dołącz do akcji już dzisiaj.

POMYSŁODAWCA AKCJI

Pomysłodawcą akcji jest Krzysztof Skrocki, Prezes Zarządu firmy Paker Sp. z o.o., przewodnik beskidzki, przez kilka lat Szef Komisji Szkoleń w Studenckim Klubie Górskim. Niezmiennie kochający góry, spływy kajakowe, żeglowanie, jazdę na nartach i… w zasadzie każdy sport, który zbliża do przyrody.

Chcąc móc rozwijać swoje pasje, połączył z nimi aktywność zawodową, już w 1991 wraz z kolegami ze Studenckiego Klubu Górskiego założył firmę Paker. Jej misją niezmiennie jest pomoc w realizacji życiowych pasji osobom lubiącym spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu poprzez profesjonalne doradztwo, starannie dobraną ofertę produktów oraz specjalistyczny serwis.

Sponsorem akcji jest firma Paker Sp. z o.o.