Babiogórski Park Narodowy

Dzika Inspiracja

Drugą Księgę Przygód Dzikiej Odysei warto rozpocząć w Babiogórskim Parku Narodowym, który urzeknie swoim górskim klimatem i w którym będzie można zobaczyć jak na dłoni (przy dobrej pogodzie) ostatni etap podróży – Tatrzański Park Narodowy. To ważne, by zobaczyć kres przygodowego wyzwania i wzmocnić motywację. Pierwsze takie spojrzenie na koniec szlaku odbyło się na początku – w Pienińskim Parku Narodowym.

Największym wyzwaniem do podjęcia w tym Parku będzie wejście na szczyt Babiej Góry. Wrzesień to doskonały czas na tę przygodę. Ze względu na występującą inwersję można natrafić na zapierające dech w piersi widowisko oceanu chmur.

Stojąc na szczycie Babiej góry spróbujcie odnaleźć pozostałość po górskim lodowcu. Warto zaczerpnąć informacje na którym stoku można zobaczyć polodowcowy trop. Będzie to kolejny ślad do kolekcji lodowcowych opowieści. Schodząc w doliny szukajcie pierwszych oznak jesieni, w tym dużej aktywności salamander plamistych, które podczas wilgotnych dni wychodzą na szlaki.

Do zobaczenia na szlaku pa pa! Niezapomniana przygoda trwa!

Krystian Tyrański

Babiogórski Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z informacjami na oficjalnej stronie Babiogórskiego Parku Narodowego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Tematycznie

Powiązane Wpisy

Park Narodowy Bory Tucholskie

Dzika Inspiracja Po górskich przygodach w Babiogórskim i Bieszczadzkim Parku Narodowym na chwilę zejdźcie niżej. Ruszajcie do sosnowego królestwa pełnego jezior i polodowcowej rzeźby terenu.

Bieszczadzki Park Narodowy

Dzika Inspiracja W październiku szlak Dzikiej Odysei wiedzie przez kolejny górski park – tym razem chroniący Wschodnie Karpaty – Bieszczadzki Park Narodowy. Tu na każdego

Park Narodowy Gór Stołowych

Dzika Inspiracja Wyruszcie do górskiej krainy zrodzonej z morza. Eksplorujcie jedyny geologiczny park narodowy w Polsce i odkrywajcie tajemnice jak czas, woda i wiatr rzeźbią

Park Narodowy Ujście Warty

Dzika Inspiracja Poczujcie siłę skrzydlatych wędrowców. Dzikie gęsi i żurawie tak jak Wy wyruszają w daleką drogę. Wczesnym rankiem lub wieczorem spotykajcie się z dzikimi