Search
Close this search box.

Biebrzański Park Narodowy

Dzika Inspiracja

Wiosna przypływa rzeką… takimi obserwacjami dzielą się strażnicy dzikiego królestwa pracujący w największym parku narodowym w Polsce. Zanim jednak nad brzegami można będzie wypatrywać pastelowych zieleni kłączy traw, trzcin i kwiatów warto spojrzeć w niebo. 

Wczesną wiosną przelatują stada dzikich gęsi – to skrzydlaci wędrowcy kierujący się na północ Europy. Na łąkach, mokradłach i rozlewiskach meandrującej Biebrzy znajdują dla siebie odpoczynek w czasie podniebnej odysei. Z lornetką w ręku wędrujcie po parku obserwując ptaki z wież widokowych.

Wiosnę czuć i słychać w powietrzu… podczas pobytu w parku wsłuchujcie się w rozbrzmiewający klangory żurawi oznajmiający nastanie ciepłej pory roku. Podniebny trzepot skrzydeł gęsi i dzikie trąby żurawi rozgrzewają ziemię, która zaczyna pachnieć inaczej i ożywać niezliczoną ilością płazów. Budzi się wiosna. 

Ruszajcie w teren, by obudzić ją w sobie. Zanim zobaczycie zieleń – poczujcie ją w sobie. Spróbujcie także odnaleźć łosia zanim na dobre zniknie w gęstwinie zieleni. Warto wiedzieć, że wiosenne widowisko tysięcy ptaków rozpoczyna się zanim rozpocznie się zielone szaleństwo roślin.

Krystian Tyrański

Biebrzański Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z oficjalnym dokumentem Biebrzańskiego Parku Narodowego poniżej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Tematycznie

Powiązane Wpisy

Żółw błotny w Poleskim Parku Narodowym

Poleski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Wiosenne przygody na szlaku Dzikiej Odysei dopełnijcie w Poleskim Parku Narodowym. W tym parku dopiszcie kolejne rozdziały odkrywczej opowieści o wyjątkowym świecie rozlewisk,

Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Szlak Dzikiej Odysei prowadzi nas dalej w głąb wodnego świata – tym razem ukrytego w gęstwinach lasu. Z otwartych przestrzeni rozlewisk warkoczowej rzeki

Narwiański Park Narodowy

Dzika Inspiracja Z zimowego świata pełnego lodowych opowieści i śnieżnych przygód przechodzimy do wiosennego rozdziału Dzikiej Odysei. To już drugie doświadczenie tej wyjątkowej pory roku.

Ojcowski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Wiosna w pełni! Świeża zieleń drzew w połączeniu z białymi skałami mieniącymi się w słońcu i odgłosy ptaków – to wszystko obudzi w