Drawieński Park Narodowy

Dzika Inspiracja

To będzie wakacyjna przygoda w królestwie drapieżnej Drawy. W Drawieńskim Parku Narodowym można zobaczyć wiele śladów pozostawionych przez lodowego olbrzyma, w śród nich kanion Drawy i ogromny Wydrzy Głaz. Teren tego parku to jedna z wielu naturalnych galerii rzeźby pozostawionej przez lodowiec kontynentalny.

Wśród naturalnych rzeźb w tej dzikiej galerii latają niezwykle piękne i trudno uchwytne – zimorodki. Spróbujcie je wytropić spływając w kajaku meandrującą Drawą. Rzeka ma dziki charakter – przepływa się blisko powalonych drzew, dlatego zachowajcie ostrożność i dostosujcie fragment rzeki do swoich umiejętności. Zimorodka poznacie po szybkim, prostym locie, niebieskich barwach i piskliwych sygnałach.

Ruszcie też na spotkanie z polodowcowym skarbem – Wydrzym Głazem. Zróbcie selfie z czterdziesto tonowym przybyszem, który pochodzi z dalekiej północy – ze Skandynawii. Przytransportował go nikt inny jak sam lodowy olbrzym.

Na koniec dnia rozbijcie terenową bazę, bądźcie blisko przyrody i niech znów zapłonie ogień safari.

Krystian Tyrański

Drawieński Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z oficjalnym dokumentem Drawieńskiego Parku Narodowego poniżej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Tematycznie

Powiązane Wpisy

Tatrzański Park Narodowy

Dzika Inspiracja W Tatrzańskim Parku Narodowym kończy się epicka przygoda „Zielonego Szlaku Dzikiej Odysei”- zielonego, gdyż najważniejszą jego misją było ukazanie przyrodniczego piękna polskich parków

Słowiński Park Narodowy

Dzika Inspiracja Przygoda w Słowińskim Parku Narodowym zamyka wielką opowieść o polodowcowym charakterze polskich parków narodowych. To właśnie z tych nadmorskich terenów Lódwilk odszedł najpóźniej.

Roztoczański Park Narodowy

Dzika Inspiracja Brawo! Dotarliśmy do dwunastego parku narodowego na Szlaku Dzikiego Odyseusza. Przygoda w Roztoczańskim Parku Narodowym ma symboliczny, przełomowy wymiar i kończy pierwszy etap

Gorczański Park Narodowy

Dzika Inspiracja Czas zrobić kolejny krok w stronę dzikości, opuścić cywilizację i rozbić bazę noclegową w królestwie ognistego jaszczura. Ciepłe noce pozwalają cieszyć się bliskością