Search
Close this search box.

Kampinoski Park Narodowy

Dzika Inspiracja

Szlak Dzikiej Odysei prowadzi nas dalej w głąb wodnego świata – tym razem ukrytego w gęstwinach lasu. Z otwartych przestrzeni rozlewisk warkoczowej rzeki chronionej w Narwiańskim Parku Narodowym, warto wejść do puszczy, by odkryć dzikie tajemnice bagiennego lasu. Taki wodny las zobaczymy w Kampinoskim Parku Narodowym.

Wchodząc do Parku trzeba zdać sobie sprawę, że chodzi się po dnie prastarego koryta Wisły, które w czasach epoki lodowej mogło mieć nawet 18 kilometrów szerokości. Dziś pozostałością po tym wodnym świecie jest niezliczona ilość piasku uformowanego w wydmy, które porosły dywanem lasu, a między nimi w obniżeniach, znajdują się podmokłe tereny.

Szlaki turystyczne poprowadzone są tak, aby można było zobaczyć niezwykłe światy wydm i bagien.

Wyprawy w głąb bagiennej puszczy dostarczą niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza w słoneczne dni, gdy rozłożą swoje płatki urokliwe zawilce. Drobne kwiatki rozrastają się wzdłuż szlaków tworząc przepiękne, białe aleje.

W oddali usłyszeć będzie można klangor par żurawi budujących swoje gniazda i niezliczoną ilość ptaków ogłaszających królowanie wiosny. Warto wypatrywać tropów łosia – symbolu Kampinoskiego Parku Narodowego.
Jako nieliczne państwo na naszej pięknej planecie możemy być dumni, że w sąsiedztwie stolicy kraju mamy park narodowy.

Podczas wypraw warto też zwrócić uwagę na wiele miejsc pamięci narodowej (leśne mogiły, cmentarz w Palmirach), które są częścią dziedzictwa historycznego.

Do zobaczenia na szlaku pa pa! Niezapomniana przygoda trwa!

Krystian Tyrański

Kampinoski Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z informacjami na oficjalnej stronie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Tematycznie

Powiązane Wpisy

Żółw błotny w Poleskim Parku Narodowym

Poleski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Wiosenne przygody na szlaku Dzikiej Odysei dopełnijcie w Poleskim Parku Narodowym. W tym parku dopiszcie kolejne rozdziały odkrywczej opowieści o wyjątkowym świecie rozlewisk,

Narwiański Park Narodowy

Dzika Inspiracja Z zimowego świata pełnego lodowych opowieści i śnieżnych przygód przechodzimy do wiosennego rozdziału Dzikiej Odysei. To już drugie doświadczenie tej wyjątkowej pory roku.

Ojcowski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Wiosna w pełni! Świeża zieleń drzew w połączeniu z białymi skałami mieniącymi się w słońcu i odgłosy ptaków – to wszystko obudzi w

Świętokrzyski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Wyruszcie na skalne safari, by zobaczyć słynne rumowiska głazów – gołoborza. Zobaczcie na własne oczy niszczycielską moc oddechu lodowego olbrzyma. W epoce lodowej