Search
Close this search box.

Narwiański Park Narodowy

Dzika Inspiracja

Z zimowego świata pełnego lodowych opowieści i śnieżnych przygód przechodzimy do wiosennego rozdziału Dzikiej Odysei. To już drugie doświadczenie tej wyjątkowej pory roku.

Wiosenną przygodę rozpocznie widowisko skrzydlatych wędrowców – stada gęsi i żurawi znów trwają w swojej odysei. Niezapomnianych wrażeń dostarczą niezliczone stada gęsi wzbijające się wczesnym rankiem ze swoich nocnych sypialni (rozlewisk Narwi).

Huk jednoczesnego uderzenia tysięcy skrzydeł o taflę wody słyszany jest ze znacznych odległości. Warto uczestniczyć w tym dzikim słuchowisku a następnie w przelocie ptaków nad głowami.

Doskonałym punktem obserwacyjnym jest drewniana kładka w Kurowie przy Dyrekcji Parku.

Po porannym widowisku warto wyruszyć na drewniane kładki, by podziwiać wyjątkowo dziki – warkoczowy charakter rzeki. W granicach parków narodowych w Polsce, a także w Europie to unikatowy wodny ekosystem. Jeżeli w danym roku wiosnę poprzedzi śnieżna i mokra zima, można spodziewać się wielkich rozlewisk, które uwielbiają wędrujące ptaki.

W połowie marca na niebie pojawia się symbol Narwiańskiego PN – błotniak stawowy. Przybywa prosto z Afryki, Warto go wytropić. Aby przygoda w Parku była udana zabierzcie ze sobą lornetki!

Do zobaczenia na szlaku pa pa! Niezapomniana przygoda trwa!

Krystian Tyrański

Narwiański Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z informacjami na oficjalnej stronie Narwiańskiego Parku Narodowego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Tematycznie

Powiązane Wpisy

Żółw błotny w Poleskim Parku Narodowym

Poleski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Wiosenne przygody na szlaku Dzikiej Odysei dopełnijcie w Poleskim Parku Narodowym. W tym parku dopiszcie kolejne rozdziały odkrywczej opowieści o wyjątkowym świecie rozlewisk,

Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Szlak Dzikiej Odysei prowadzi nas dalej w głąb wodnego świata – tym razem ukrytego w gęstwinach lasu. Z otwartych przestrzeni rozlewisk warkoczowej rzeki

Ojcowski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Wiosna w pełni! Świeża zieleń drzew w połączeniu z białymi skałami mieniącymi się w słońcu i odgłosy ptaków – to wszystko obudzi w

Świętokrzyski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Wyruszcie na skalne safari, by zobaczyć słynne rumowiska głazów – gołoborza. Zobaczcie na własne oczy niszczycielską moc oddechu lodowego olbrzyma. W epoce lodowej