Search
Close this search box.

Ojcowski Park Narodowy

Dzika Inspiracja

Wiosna w pełni! Świeża zieleń drzew w połączeniu z białymi skałami mieniącymi się w słońcu i odgłosy ptaków – to wszystko obudzi w was radość życia. Wyruszcie na wiosenne safari szlakami jurajskiej doliny, by podziwiać buczynowy las, kwieciste łąki i odkrywać tajemnice dna prastarego morza.

Niczym nietoperze odwiedzajcie ciemne jaskinie. Poznajcie niezwykłe tajemnice ludzi mieszkających tu w epoce lodowcowej. W najmniejszym parku narodowym w Polsce dokonuje się największych archeologicznych odkryć – dowiedzcie się o nich. Razem z neandertalczykami żyjącymi tu w cieniu lodowego olbrzyma poszukujcie mamutów, włochatych nosorożców i jaskiniowych niedźwiedzi.

W jednej z jaskiń znajdziecie lwa! Jaskiniowe safari zakończcie na kwiecistych łąkach wygrzewając się w majowym słońcu. Dużo inspiracji znajdziecie także podczas spaceru po Ekspozycji Przyrodniczej Ojcowskiego Parku Narodowego w Ojcowie.

Krystian Tyrański

Ojcowski Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z oficjalnym dokumentem Ojcowskiego Parku Narodowego poniżej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Tematycznie

Powiązane Wpisy

Żółw błotny w Poleskim Parku Narodowym

Poleski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Wiosenne przygody na szlaku Dzikiej Odysei dopełnijcie w Poleskim Parku Narodowym. W tym parku dopiszcie kolejne rozdziały odkrywczej opowieści o wyjątkowym świecie rozlewisk,

Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Szlak Dzikiej Odysei prowadzi nas dalej w głąb wodnego świata – tym razem ukrytego w gęstwinach lasu. Z otwartych przestrzeni rozlewisk warkoczowej rzeki

Narwiański Park Narodowy

Dzika Inspiracja Z zimowego świata pełnego lodowych opowieści i śnieżnych przygód przechodzimy do wiosennego rozdziału Dzikiej Odysei. To już drugie doświadczenie tej wyjątkowej pory roku.

Świętokrzyski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Wyruszcie na skalne safari, by zobaczyć słynne rumowiska głazów – gołoborza. Zobaczcie na własne oczy niszczycielską moc oddechu lodowego olbrzyma. W epoce lodowej