Search
Close this search box.

Park Narodowy Ujście Warty

Dzika Inspiracja

Poczujcie siłę skrzydlatych wędrowców. Dzikie gęsi i żurawie tak jak Wy wyruszają w daleką drogę. Wczesnym rankiem lub wieczorem spotykajcie się z dzikimi stadami. Tysiące migrujących ptaków gromadzą się w jednym miejscu by zebrać siły i ruszyć dalej. One mają swoją podniebną odyseję. Warto czerpać od nich tę siłę i instynkt podróżowania.

Do Parku Narodowego Ujście Warty ptaki przybyły dalekiej północy – nawet z krainy arktycznej tundry, na horyzoncie której można dostrzec górskie lodowce. Gęsi doskonale wiedzą czym jest safari po północnych rejonach dzikiego królestwa. Na przełomie września i października spotkać można prawie 8000 żurawi i 18000 gęsi. Spotkanie z pewnością będzie inspirujące.

Weźcie ze sobą lornetki i nad odpoczywającymi stadami wędrowców wypatrujcie drapieżnego bielika. Jak nadleci, to zorganizuje dla waszej rodziny dzikie show! Zobaczycie dzikie szaleństwo wzbijających się w powietrze ptaków.

Krystian Tyrański

Park Narodowy Ujście warty - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z oficjalnym dokumentem Parku Narodowego Ujście Warty poniżej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Tematycznie

Powiązane Wpisy

Park Narodowy Bory Tucholskie

Dzika Inspiracja Po górskich przygodach w Babiogórskim i Bieszczadzkim Parku Narodowym na chwilę zejdźcie niżej. Ruszajcie do sosnowego królestwa pełnego jezior i polodowcowej rzeźby terenu.

Bieszczadzki Park Narodowy

Dzika Inspiracja W październiku szlak Dzikiej Odysei wiedzie przez kolejny górski park – tym razem chroniący Wschodnie Karpaty – Bieszczadzki Park Narodowy. Tu na każdego

Babiogórski Park Narodowy

Babiogórski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Drugą Księgę Przygód Dzikiej Odysei warto rozpocząć w Babiogórskim Parku Narodowym, który urzeknie swoim górskim klimatem i w którym będzie można zobaczyć jak

Park Narodowy Gór Stołowych

Dzika Inspiracja Wyruszcie do górskiej krainy zrodzonej z morza. Eksplorujcie jedyny geologiczny park narodowy w Polsce i odkrywajcie tajemnice jak czas, woda i wiatr rzeźbią