Search
Close this search box.

Poleski Park Narodowy

Dzika Inspiracja

Wiosenne przygody na szlaku Dzikiej Odysei dopełnijcie w Poleskim Parku Narodowym. W tym parku dopiszcie kolejne rozdziały odkrywczej opowieści o wyjątkowym świecie rozlewisk, bagien i mokradeł.

W królestwie żurawi i żółwi błotnych wzniesiecie się nad bagna, by jeszcze bardziej dotknąć dzikości. Wejście w głąb bagien i mokradeł jest tu możliwe dzięki drewnianym kładkom zbudowanym tuż nad ich powierzchnią. Chodząc nimi będziecie mogli poznawać rośliny i cieszyć się soczystą zielenią majowego lasu. Spróbujcie wytropić rosiczkę – drapieżną roślinę zamieszkującą torfowiska.

Ruszajcie też na rowerowe safari po innych szlakach, by wytropić żurawie – niech prowadzi was klangor tych wyjątkowych ptaków. Podczas przygody bacznie się rozglądajcie.

Może uda się zobaczyć wyjątkowy skarb Poleskiego Parku Narodowego – żółwia błotnego. Spotkanie z nim budzi dość tropikalne skojarzenie: przecież żółwie mieszkają na Galapagos, lub innych ciepłych krajach.

Okazuje się, że na terytorium lodowego olbrzyma również można je spotkać. Na przełomie maja i czerwca samice zaczynają znosić już jaja, dlatego wykazują większą aktywność i wychodzą na piaszczyste szlaki. Gdyby udało się spotkać żółwicę – prosimy nie podnoście jej z ziemi. Najprawdopodobniej wędruje już do odpowiedniego miejsca by złożyć jaja.

Gdyby się nie udało zobaczyć żółwia na szlaku – ruszajcie do Dyrekcji Parku w Urszulinie. Tam możecie pozdrowić małe żółwiki znajdujące się w Ośrodku Ochrony Żółwia Błotnego.

Do zobaczenia na szlaku pa pa! Niezapomniana przygoda trwa!

Krystian Tyrański

Poleski Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z informacjami na oficjalnej stronie Poleskiego Parku Narodowego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Tematycznie

Powiązane Wpisy

Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Szlak Dzikiej Odysei prowadzi nas dalej w głąb wodnego świata – tym razem ukrytego w gęstwinach lasu. Z otwartych przestrzeni rozlewisk warkoczowej rzeki

Narwiański Park Narodowy

Dzika Inspiracja Z zimowego świata pełnego lodowych opowieści i śnieżnych przygód przechodzimy do wiosennego rozdziału Dzikiej Odysei. To już drugie doświadczenie tej wyjątkowej pory roku.

Ojcowski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Wiosna w pełni! Świeża zieleń drzew w połączeniu z białymi skałami mieniącymi się w słońcu i odgłosy ptaków – to wszystko obudzi w

Świętokrzyski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Wyruszcie na skalne safari, by zobaczyć słynne rumowiska głazów – gołoborza. Zobaczcie na własne oczy niszczycielską moc oddechu lodowego olbrzyma. W epoce lodowej