Search
Close this search box.

Tatrzański Park Narodowy

Dzika Inspiracja

W Tatrzańskim Parku Narodowym kończy się epicka przygoda „Zielonego Szlaku Dzikiej Odysei”- zielonego, gdyż najważniejszą jego misją było ukazanie przyrodniczego piękna polskich parków narodowych. Aby dopełnić pełen obraz majestatu i piękna polskiej przyrody trzeba jeszcze podjąć wyzwania na tatrzańskich szlakach.

Ruszajcie w góry by odkryć niezwykłe dzieło stworzone przez górskie lodowce – lodowe rodzeństwo Lódwilka Skandynawskiego. Lodowce górskie rzeźbiły strome zbocza, kotły i doliny tworząc malownicze krajobrazy. Podczas odkrywczych wypraw nie może zabraknąć w waszej dokumentacji zdjęć prezentujących polodowcowe jeziora i stawy. W Tatrach jest ponad sto różnej wielkości naturalnych zbiorników wodnych.

Spróbujcie wytropić kozice lub usłyszeć świstaki. Te zwierzęta to żywe relikty epoki lodowcowej. Aby je spotkać trzeba wyruszyć wysoko w góry.

Ostatnie wyzwanie Dzikiej Odysei jest bardzo wymowne. Wybierzcie szczyt na który wejdziecie, by w symboliczny sposób popatrzeć z niego na całą Polskę i ogarnąć jej przyrodnicze piękno chronione we wszystkich parkach narodowych.

Oczami wyobraźni połączcie ze sobą wszystkie 23 przyrodnicze puzzle i zobaczcie pełną panoramę północnych rejonów dzikiego królestwa. Ta pełna panorama jest o wiele piękniejsza, niż tylko piękno jednego lub kilku parków narodowych. Ten obraz złożony z dwudziestu trzech części zostanie z Wami do końca życia.

Do zobaczenia na szlaku pa pa! Niezapomniana przygoda trwa!

Krystian Tyrański

Tatrzański Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z informacjami na oficjalnej stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Tematycznie

Powiązane Wpisy

Słowiński Park Narodowy

Dzika Inspiracja Przygoda w Słowińskim Parku Narodowym zamyka wielką opowieść o polodowcowym charakterze polskich parków narodowych. To właśnie z tych nadmorskich terenów Lódwilk odszedł najpóźniej.

Roztoczański Park Narodowy

Dzika Inspiracja Brawo! Dotarliśmy do dwunastego parku narodowego na Szlaku Dzikiego Odyseusza. Przygoda w Roztoczańskim Parku Narodowym ma symboliczny, przełomowy wymiar i kończy pierwszy etap

Drawieński Park Narodowy

Dzika Inspiracja To będzie wakacyjna przygoda w królestwie drapieżnej Drawy. W Drawieńskim Parku Narodowym można zobaczyć wiele śladów pozostawionych przez lodowego olbrzyma, w śród nich

Gorczański Park Narodowy

Dzika Inspiracja Czas zrobić kolejny krok w stronę dzikości, opuścić cywilizację i rozbić bazę noclegową w królestwie ognistego jaszczura. Ciepłe noce pozwalają cieszyć się bliskością