Search
Close this search box.

Poleski Park Narodowy – Dzika Odyseja rodziny Łuszczaków

W Poleskim Parku Narodowym byliśmy tylko dwa dni. Mimo tak krótkiego czasu udało nam się zobaczyć naprawdę dużo fajnych miejsc. Pierwszego dnia dojechaliśmy z samego rana bezpośrednio na spotkanie z pracownikami Parku. Podobnie jak w kilku innych parkach, mieliśmy do zdobycia kilka baz.

Pierwszym naszym celem było Durne Bagno. Bardzo ucieszyliśmy się na jego widok. Okazało się, że właśnie kończy się kwitnienie wełnianki. Jest to widok wart zobaczenia, o czym słyszeliśmy w innych parkach, w których ta roślina występuje. Dotychczas jednak nie udawało nam się na nią natknąć. Potem odwiedziliśmy pokazową zagrodę poleskiego gospodarstwa. Mieliśmy nawet możliwość skorzystania z żurawia przy studni. 

Następnie udaliśmy się na dłuższy spacer ścieżką do dębu Dominik, aż do jeziora Moszne, gdzie czekał na nas kolejny pracownik Parku. Ostatnim przystankiem była siedziba parku w Urszulinie, przy której znajduje się Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego. Mogliśmy zobaczyć malutkie żółwie, które są zabierane z gniazd przed wykluciem i po odchowaniu wypuszczane są na wolność. Takie działanie ma na celu zachowanie jak największej populacji tych zwierząt.

Następnego dnia wybraliśmy się nad Bagno Bubnów, przez ścieżkę Czachary. Jest to bardzo fajnie wytyczona ścieżka przez fragment bagna, gdzie można usłyszeć żabie koncerty i pooglądać pięknie kwitnącą roślinność bagienną np. bobrek trójlistkowy.
Poleski Park Narodowy naprawdę nas zauroczył. Jest tu bardzo dużo ciekawych miejsc do zobaczenia. Może następnym razem uda nam się zobaczyć żółwia błotnego w jego środowisku naturalnym.

Pozdrawiamy i do zobaczenia na szlaku
Łuszczaki

Przeglądaj wszystkie Polskie Parki Narodowe i dowiedz się, w jakiej porze roku najlepiej pojechać do wybranego Parku Narodowego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tematycznie

Powiązane Wpisy

Zakończenie Dzikiej Odysei

Ekspedycja Pionierów dobiega końca. W połowie lipca jesteśmy w drodze z Magurskiego Parku Narodowego do ostatniej naszej bazy terenowej w Tatrzańskim Parku Narodowym. Po drodze