Ruszajcie w Dziką Odyseję!

Ciekawi cię, czy jest to realne, by odwiedzić wszystkie 23 Polskie Parki Narodowe? Tak jest to realne. Mało tego, jest już grono rodzin z dziećmi, które podejmuje to wyzwanie w 23 miesiące! Zatem nie myśl, że jest to teoretyczna wyprawa, napisana „na kolanie” i włożona między bajki.

Zachęcam Cię, abyś zajrzał do wyjątkowych refleksji zapisanych przez samych bohaterów tej epickiej przygody. Zanim jednak to zrobisz, pozwól, że wprowadzę Cię w świat tego na wskroś dzikiego wyzwania.

Trwa Dzika Odyseja Ekspedycja Pionierów 2019-2021 niezapomniane safari po północnych rejonach dzikiego królestwa. Już kilkanaście miesięcy poznajemy terytorium lodowego olbrzyma chronione w dwudziestu trzech Polskich Parkach Narodowych

Z  rodzinami z różnych stron Polski podejmujemy wyzwanie, by w dwadzieścia trzy miesiące odwiedzić wszystkie 23 parki, które niczym dzikie wyspy skrywają wiele tajemnic i skarby. 

Za nami wyprawy do 14-tu parków. Jesteśmy w epicentrum tego co najdziksze i niezapomniane. Przygodę rozpoczęliśmy 21 września 2019 roku, planujemy ją zakończyć 17 lipca 2021.

Pamiętaj, Dzika Odyseja Twojej rodziny nie musi trwać 23 miesiące, możesz ją rozłożyć na kilka lat, aby  rozsmakować się w przygodzie, tylko nie przesadź – nie zakończ swojej wyprawy po 23 latach 🙂

W ponad 88 letniej historii istnienia idei parków narodowych w Polsce nie było takiego licznego grona rodzin, które razem podjęło takie wyzwanie – i zrobiło to w tak symbolicznym czasie.

Jesteśmy pionierami przedzierającymi szlak, aby w podobną przygodę wyruszyły kolejne rodziny, a także indywidualni podróżnicy. Czy staniemy się iskrą zapalną? Małym kamyczkiem rozpoczynającym lawinę? Wierzymy, że tak! Jeżeli do stulecia istnienia idei parków narodowych w Polsce (2032) na szlaku Dzikiej Odysei będzie trwało (lub wspominało przeżytą ekspedycję) milion rodzin – a wśrod nich Ty i Twoi najbliżsi – to będzie dziko!

Do tej pory w przygodzie wzięło udział 46 rodzin. W pełnym wyzwaniu bierze udział 16 z następujących miast Polski: Szczecin, Gdańsk, Wrocław, Trzebnica, Myślenice, Międzychód, Warszawa, Łomianki, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki.

Może  wśród nich są Twoi sąsiedzi? Zapytaj! Porozmawiaj i pakuj sprzęt! Te rodziny, które w większości poznasz, posiadają status pionierów – starają się nie opuścić żadnej przygody.

Grono społeczności Dzikiej Odysei powiększa 30 rodzin, które posiadają status przyjaciół i gości – przybywają do parków w miarę możliwości lub spotkali się z nami tylko raz.

W niezapomnianej przygodzie trwają rodziny trzy osobowe, ale są także 5, 6, 7 i 9 osobowe. Gdy zbierzemy wszystkie dzieci pionierskich rodzin, to grupka robi całkiem spora – 40 osobowa!

Czytając rodzinne refleksje dowiesz się, jak to jest możliwe, by do samochodu zapakować tak liczną rodzinę i nie zabijając się w trakcie pakowania dotrzeć do kolejnych parków narodowych.

Zastanawiasz się, od którego parku rozpocząć? Zajrzyj tu. Może pierwszy etap szlaku, który wytyczyłem w oparciu o swoje osobiste doświadczenie zainspiruje Cię do planowania rodzinnej przygody?

Jeżeli jednak chcecie z dziećmi zaprojektować swoją unikatową Dziką Odyseję – zróbcie to i miejcie dziką satysfakcję! Nie zapomnijcie jednak wysłuchać podcastów wprowadzających w tę rodzinną przygodę. Dla dzieci w wielku 5-12 lat przygotowałem opowieści, które wytropicie tu:

https://podcasty.polskieradio.pl/podcast/148

Już na plecach czuję bardzo „gorące” pytanie: „Który z parków narodowych jest najpiękniejszy?” Odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań w temacie „parki narodowe” znajdziesz w kolejnym artykule. Do zobaczenia na szlaku pa pa! Niezapomniana przygoda trwa!

Krystian Tyrański, twórca Dzikiej Odysei.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tematycznie

Powiązane Wpisy

Oszczędne wakacje pełne wspomnień

Kasztany już zakwitły, maturzyści piszą matury, a więc… wakacje za pasem. Aż chciałoby się zaśpiewać z kabaretem OT.TO: „Chodzę do szkoły, bo każdy gdzieś chodzi

D3 – Witamina 2023 roku

Niedostateczny poziom witamin i minerałów może zakłócać prawidłową pracę organizmu i przyczyniać się do rozwoju niebezpiecznych chorób. Jedną z witamin, które warto suplementować przez większą

Zakończenie Dzikiej Odysei

Ekspedycja Pionierów dobiega końca. W połowie lipca jesteśmy w drodze z Magurskiego Parku Narodowego do ostatniej naszej bazy terenowej w Tatrzańskim Parku Narodowym. Po drodze