Śledź Nas w Podróży dookoła świata

Śledź Nas w podróży dookoła świata

Opowiada Jacek i Ania

O wyprawie

planeta1

Odkrywanie nowych, pięknych miejsc to nasza pasja. Wcześniej każdą wolną chwilę poświęcaliśmy na wyjazdy, które zawsze okazywały się za krótkie. Któregoś dnia pojawiła się myśl, by sięgnąć po marzenia i spędzić część życia w drodze. Po wielu tygodniach planowania i przygotowań 3 marca 2016 wyruszyliśmy w naszą podróż dookoła świata. Pierwszym przystankiem był Sztokholm, gdzie pożegnaliśmy Europę. Stamtąd polecie- liśmy do Bangkoku, gdzie rozpoczęliśmy kilkumiesięczną wędrówkę po Azji. Naszą trasę planujemy spontanicznie.

Są miejsca, które planowaliśmy odwiedzić już od dawna. Inne pojawiają się na naszej drodze dość nieoczekiwanie. Nie omijamy popularnych atrakcji turystycznych, ale zawsze staramy się je odkrywać na własny sposób, w swoim tempie i jak najdalej od tłumów. Bardzo ważną rolę w naszej podróży odgrywa sport. Oboje jesteśmy pasjonatami aktywnego trybu życia. Od początku naszym założeniem było dotarcie do tradycyj- nych, lokalnych dyscyplin, które nie są szerzej znane. W Tajlandii pozna- liśmy tajniki Muay Thai, w Birmie Jacek nabawił się… Czytaj dalej >>

plan trasy

planeta1

Ruszyliśmy 3 marca 2016. Pierwszy przystanek był jeszcze w Europie – Sztokholm. Stamtąd polecieliśmy do Bangkoku. Nasz pobyt w Azji rozpoczęliśmy w Tajlandii, następne były: Wietnam, Kambodża, Birma. Pod koniec maja wróciliśmy do Tajlandii, żeby odkryć jej północ i następnie pojechaliśmy do Laosu. Na początku lipca przedostaliśmy się do Malezji, skąd mieliśmy lot do Indii, gdzie jesteśmy obecnie. Na początku sierpnia wracamy do Malezji, gdzie spędzimy 3 tygodnie zahaczajac też o Singapur. Pod koniec sierpnia lecimy do Chin, gdzie spędzimy prawie 2 miesiące, a w połowie października czeka nas trekking w Nepalu. W połowie listopada zmienimy kontynent na Australię, gdzie spędzimy 2 miesiące. Do tego miesiąc w Nowej Zelandii i w połowie lutego przenosimy się na Hawaje, skąd rozpoczniemy podbój obu Ameryk.