Tylko prawda jest ciekawa – Przemysław Babiarz o swoim bakcylu

Przemysław Babiarz – dziennikarz, komentator sportowy, zabakcylowany sportem i aktywnością, z entuzjazmem opowiada o poszukiwaniu prawdy i poznawaniu świata.

Polski pisarz Józef Mackiewicz powiedział: „Tylko prawda jest ciekawa”. Poszukuję prawdy o świecie, o sobie samym, tyle się znamy ile nas sprawdzono. Próbuję się sprawdzać w różnych dziedzinach, między innymi w sporcie, bo skoro komentuję sport, to muszę sam wiedzieć, co mogę teraz, bo to, co mogłem w przeszłości, kiedy miałem 16, 18 czy 20 lat to świetnie pamiętam, ale co teraz mogę w wieku 50 lat – czy mogę przebiec maraton? Czy mogę przebiec 10 km, czy dam radę poprawić jakiś swój rekord życiowy? – To jest jednym z elementów samopoznania.

Innym elemencie bakcyla, jest chęć zrozumienia jak to jest w rzeczywistości, jak jest naprawdę? Gdzie jest pozór, gdzie jest maska, a gdzie jest tak, jak jest. W tym celu musze spotykać się z ludźmi, rozmawiać, czytać i muszę też wchodzić na górę; przebywanie na górze to jedna z tej pasji poznawania świata, z góry lepiej widać, a więc przynajmniej raz do roku staram się wdrapać na jakąś wielką górę, no wielką? W jakichś proporcjach…

Urodziłem się w Przemyślu, więc Bieszczady mam niedaleko, dlatego raz do roku jadę tam i wchodzę na jeden ze szczytów. Są to odkryte szczyty – połoniny, więc stamtąd jest bardzo rozległy widok, stamtąd widać też między innymi, jaki piękny jest świat.

Prawda może być piękna, może być trudna, ale najważniejsze, żeby była prawdą!

About The Author

P. Babiarz

Dziennikarz, komentator sportowy, zabakcylowany sportem i aktywnością, z entuzjazmem opowiada o poszukiwaniu prawdy i poznawaniu świata.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie

TOP 50 2016 roku

Najnowsze Recenzje

WIDEO

Loading...

Dołącz do Akcji!

Zarażaj bakcylem pasji i otrzymaj darmowy dostęp bo BAKCYLOTEKI.