5 prostych zabaw na jesień – dla dzieci i rodziców!

Za oknem plucha, a w obecnej sytuacji rodzice często wznoszą się na wyżyny kreatywności, żeby wymyślić zajęcia dla swoich pociech. Przychodzimy z pomocą i proponujemy 5 prostych, jesiennych zabaw. Do większości z nich nie musicie wcale wychodzić z domu!

Powrót do dzieciństwa

Jesienne wieczory możecie wykorzystać, przedstawiając pociechom swoje ulubione książki z dzieciństwa. Młodszym czytajcie na głos, starsze zachęćcie do samodzielnej lektury. Później koniecznie porozmawiajcie! Może dziecko zaskoczy Was swoimi poglądami? A może, jak Wy, pokocha „Opowieści z Narni”?

Jesienne arcydzieła

Przynieście do domu kasztany, żołędzie, suche liście i jarzębinę. Znajdziecie je na spacerze w parku, a – jeśli macie szczęście – nawet po drodze do sklepu. Upewnijcie się tylko, że nie ma w nich pająków ani innych owadów. Przygotujcie kilka kawałków tektury, na których maluchy będą mogły wyklejać obrazy. Jeśli korzystacie z gorącego kleju, pamiętajcie, żeby nie zostawiać dzieci bez opieki!

Mały detektyw

Na karteczkach napiszcie wskazówki, jak trafić do skarbu. Dopasujcie je do wieku dziecka – obrazki, zdania lub rebusy. Ukryjcie je w domu i zacznijcie grę. Nagrodą mogą być kasztany pomalowane złotą farbą. Ta gra jest idealna także dla jedynaków!

Pokaz mody

Przy porządkowaniu szafy można połączyć przyjemne z pożytecznym i urządzić pokaz mody. Z ubrań, które nie znalazły jeszcze swojego miejsca w garderobie, dzieci mogą przygotować stylizacje. Będą mieć świetną zabawę!

Botanik – amator

Jeśli możecie wyjść z dzieckiem do ogrodu lub parku, w sekrecie przed nim nazbierajcie liści z różnych drzew. Potem zadaniem malucha będzie znalezienie drzewa, z którego spadły. Przy okazji, przypomnicie sobie szkolne lekcje przyrody. Takie zajęcia to wspaniała okazja do tego, żeby choć na chwilę zapomnieć o pracy. Wspólne zabawy na pewno wzmocnią Waszą relację z dziećmi, pozwolą pociechom rozwijać umiejętności i odkryć nowe hobby. Nie ma na co czekać – do dzieła!

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematycznie

Powiązane Wpisy

10 pomysłów na aktywność wiosną

Wiosna to najlepsza okazja na powrót do aktywnego trybu życia. Gdy zima dobiega końca, z utęsknieniem wypatrujemy pierwszych promieni słońca i marzymy o jak najszybszym