Zapraszamy rodziny z całej Polski do wspólnej przygody i poznania naszych pięknych Parków Narodowych! Doczcie do naszej przyrodniczej przygody, spotkajmy się w polskich parkach narodowych i przeżyjmy niezapomniane safari poznając północne rejony dzikiego królestwa.

Wielką wyprawę rozpoczęliśmy już 21 rześnia 2019 roku w Pienińskim Parku Narodowym. Wciąż możesz podjąć wyzwanie wraz z całą rodziną! Więcej informacji na stronie dzikaodyseja.pl oraz natgeokids.pl

Kalendarz dzikiej odysei

Na stronie internetowej ekspedycji pionierów pojawią się szczegółowe informacje dotyczące konkursu, jak i ekspedycyjne dzienniki uczestników naszej zabawy. Znajdziecie tam m.in: filmowe relacje publikowane przez National Geographic Kids, radiowe raporty emitowany w Polskim Radu Dzieciom oraz inne twórcze formy już samych uczestników.

INFORMACJE W MAGAZYNIE NATIONAL GEOGRAPHIC KIDS

Od sierpniowego wydania magazynu National Geographic Kids pojawiaj się zapowiedzi naszych dzikich przygód. Są tam daty poszczególnych widowisk; opisy nagród, a także paszport Dzikiej Odysei. Zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej zabawie i przeczytania relacji z pierwszego spotkania:

Dzika Odyseja wyruszyła! A łimbo łeee! Udało się!

Rozpoczęliśmy niezapomniane safari po północnych rejonach dzikiego królestwa! Przyjechały rodziny z różnych stron Polski (Szczawnica, Bydgoszcz, Myślenice, Trzebnica, Grodzisk Mazowiecki, Łomianki, Góra Kalwaria, Warszawa, Wrocław). W Pienińskim Parku Narodowym odbyło się pierwsze widowisko.

Podczas multimedialnego widowiska przenieśliśmy się na chwilę na lwią ziemię, by w rytmie afrykańskich bębnów pozdrowić dzikiego króla.

Następnie rodziny dowiedziały się jak tworzyć rodzinne dzienniki ekspedycyjne, dzieci otrzymały również do swoich paszportów pierwszą łapo-naklejkę. Następnie ruszyliśmy w dziki teren.

Pogoda była wręcz wymarzona! U boku pracownika Pienińskiego Parku Narodowego, pana Adama, zgłębialiśmy tajemnice dzikiego królestwa, doszliśmy do pięknego punktu widokowego.

Na Czerteziku zakończyliśmy oficjalne świętowanie. W drugiej części przygody pionierskie rodziny ruszyły w dziki świat, by odkrywać przyrodnicze skarby i przygotowywać dzienniki ekspedycyjne. W drugim dniu na dzikiej wyspie Pienińskiego Parku Narodowego pionierskie rodziny podejmowały odkrywcze wyzwania: podziwianie oceanu chmur, spływ meandrującym Dunajcem i wiele innych. O wszystkich przygodach rodzin dowiemy się niebawem.

Czekamy na pierwsze opisy przygód, refleksje rodziców, które umieścimy u nas na Aktywnym Bakcylu 🙂

Partnerzy dzikiej odysei

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematycznie

Powiązane Wpisy

Najpiękniejszy Park Narodowy w Polsce

Gdy zakończyłem swoją Dziką Odyseję i w 23 miesiące odwiedziłem 23 Polskie Parki Narodowe (2015-2017), większość znajomych, przyjaciół, rodzina oraz prezenterzy radiowi zapraszający mnie na

Ruszajcie w Dziką Odyseję!

Ciekawi cię, czy jest to realne, by odwiedzić wszystkie 23 Polskie Parki Narodowe? Tak jest to realne. Mało tego, jest już grono rodzin z dziećmi,