Jak ćwiczyć z dziećmi w domu? Recepta na zdrowy ruch

Niełatwo jest utrzymać równowagę miedzy pracą przy komputerze, a aktywnością fizyczną. Jeszcze trudniej przychodzi to dzieciom. Szkoła online, ograniczenie kontaktów z rówieśnikami…W tej sytuacji bardzo ważne jest, żeby zapewnić im odpowiednią dawkę ruchu. Ćwiczenia mają zbawienny wpływ na rozwój. Według wskazań Światowej Organizacji Zdrowia, dzieci, które skończyły 5 lat, powinny codziennie mieć przynajmniej godzinę wysiłku fizycznego. Ale od czego zacząć?

Baw się razem z maluchem, starszakowi pomóż znaleźć pasję

Młodszym dzieciom pokaż proste zabawy. Gra w gumę, odbijanie balonów, twister, kalambury… tylko wyobraźnia Was ogranicza. Jeśli kilkulatek lubi taniec – może uczyć się choreografii do ulubionych piosenek! Małemu poszukiwaczowi przygód zaproponuj ćwiczenia poprawiające zwinność. Młodzi wielbiciele fauny mogą bawić się w udawanie różnych zwierząt. Uważnie słuchaj dziecka i podsuwaj mu zabawy, które nie tylko zajmą jego czas, ale będą związane z jego zainteresowaniami.

Wspólne wyzwanie

Starszą pociechę może być trudniej odciągnąć od komputera. Rozwiązaniem jest propozycja sportowej rywalizacji. Obiecajcie sobie, że codziennie będziecie ćwiczyć razem. Możecie umówić się, że za 10 wykonanych treningów przysługuje specjalna nagroda. Poszukajcie pomysłów na ciekawe treningi i razem popracujcie nad kondycją. Pamiętajcie tylko, że ćwiczenia powinny być dostosowane do wieku dziecka!

Ruch to zdrowie!

Ćwiczenia mają wiele zalet. Udowodniono, że bardzo korzystnie działają na odporność. Maluchom pozwalają się „wyżyć”, nastolatki docenią ich wpływ na wygląd i kondycję, a dorośli – na obniżenie ryzyka cukrzycy i nadciśnienia. Wspólna aktywność fizyczna poprawia też relacje w rodzinie. Zróbcie miejsce, zabezpieczcie cenne sprzęty, pamiętajcie o rozgrzewce … i do dzieła!

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tematycznie

Powiązane Wpisy

Wakacje w domu

Nie stać Cię na wyjazd? A może nie było już miejsc w wybranym przez Ciebie kurorcie? Lub też chcesz przeżyć te wakacje nieco inaczej. Prezentujemy

10 pomysłów na aktywność wiosną

Wiosna to najlepsza okazja na powrót do aktywnego trybu życia. Gdy zima dobiega końca, z utęsknieniem wypatrujemy pierwszych promieni słońca i marzymy o jak najszybszym