Monika Witkowska – polska dziennikarka, pisarka, podróżniczka. Odwiedziła ponad 180 krajów na wszystkich kontynentach. W 2013 r., jako 10 polka, zdobyła szczyt Mount Everestu, a w międzyczasie wiele innych gór w różnych masywach. 

Mam bakcyla, a tym bakcylem są moje pasje. Pasje bardzo różne – przede wszystkim podróże po przeróżnych zakątkach świata, po wszystkich kontynentach, podróże w pojedynkę, podróże w charakterze przewodnika, pilota, chociaż właśnie te moje ulubione to te takie na własną rękę, autostopem z namiotem, lokalnymi środkami lokomocji.

Dzięki podróżom udało mi się zobaczyć ponad 160 krajów (obecnie ponad 180 – przyp. red.) w różnych miejscach świata i muszę powiedzieć, że cały czas mam niedosyt, ciągle mi mało i myślę, że do końca życia, dopóki starczy mi sił będę podróżować.

Drugą moją pasją jest żeglarstwo. Żeglarstwo morskie, a właściwie oceaniczne to pasja, która mnie wciągnęła bez reszty i którą rzeczywiście żyję – ciągle planuję jakieś rejsy, a jak już wracam z jakiegoś rejscu – planuję kolejne.

No i kolejna pasja, bardzo istotna – góry, góry wysokie. Dzięki temu udało mi się spełnić jedno z marzeń mojego życia, mianowicie wejście na Everest, chociaż uważam, że góry mniejsze też nie są gorsze, są równie piękne, a często równie trudne.

Mam nadzieję, że wy też znajdziecie swoje pasje; zarazicie się takim bakcylem pasji, który sprawi, że wasze życie nabierze sensu.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematycznie

Powiązane Wpisy

10 pomysłów na aktywność wiosną

Wiosna to najlepsza okazja na powrót do aktywnego trybu życia. Gdy zima dobiega końca, z utęsknieniem wypatrujemy pierwszych promieni słońca i marzymy o jak najszybszym