Dzika Inspiracja

Wiosna przypływa rzeką… takimi obserwacjami dzielą się strażnicy dzikiego królestwa pracujący w największym parku narodowym w Polsce. Zanim jednak nad brzegami można będzie wypatrywać pastelowych zieleni kłączy traw, trzcin i kwiatów warto spojrzeć w niebo. 

Wczesną wiosną przelatują stada dzikich gęsi – to skrzydlaci wędrowcy kierujący się na północ Europy. Na łąkach, mokradłach i rozlewiskach meandrującej Biebrzy znajdują dla siebie odpoczynek w czasie podniebnej odysei. Z lornetką w ręku wędrujcie po parku obserwując ptaki z wież widokowych.

Wiosnę czuć i słychać w powietrzu… podczas pobytu w parku wsłuchujcie się w rozbrzmiewający klangory żurawi oznajmiający nastanie ciepłej pory roku. Podniebny trzepot skrzydeł gęsi i dzikie trąby żurawi rozgrzewają ziemię, która zaczyna pachnieć inaczej i ożywać niezliczoną ilością płazów. Budzi się wiosna. 

Ruszajcie w teren, by obudzić ją w sobie. Zanim zobaczycie zieleń – poczujcie ją w sobie. Spróbujcie także odnaleźć łosia zanim na dobre zniknie w gęstwinie zieleni. Warto wiedzieć, że wiosenne widowisko tysięcy ptaków rozpoczyna się zanim rozpocznie się zielone szaleństwo roślin.

Biebrzański Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z oficjalnym dokumentem Biebrzańskiego Parku Narodowego poniżej.