Dzika Inspiracja

Czas zrobić kolejny krok w stronę dzikości, opuścić cywilizację i rozbić bazę noclegową w królestwie ognistego jaszczura. Ciepłe noce pozwalają cieszyć się bliskością z przyrodą i nie ma nic lepszego niż noce spędzone w otoczeniu ptaków, świerszczy, żab i innych stworzeń. Dwa pola namiotowe znajdują się na terenie parku narodowego, dlatego ważne, by rodzinna baza campingowa była jak najbardziej ekologiczna. Warto uczyć się zostawiać jak najmniejszy ślad w przyrodzie.

Podejmijcie terenowe wyzwanie: „Dwie noce – dwie bazy” polegające na spędzeniu dwóch nocy na polach namiotowych w Gorczańskim Parku Narodowym. Przejście między dzikimi bazami (polana Oberówka, polana Trusiówka) ukoronujcie wejściem na Turbacz, aby ze szczytu spróbować zobaczyć góry chronione w Tatrzańskim Parku Narodowym – cel Dzikiej Odysei. Będzie to możliwe przy dobrej pogodzie.

W przypadku deszczowej pogody nie zniechęcajcie się. To doskonała okazja by na szlaku spotkać ognistego jaszczura – salamandrę plamistą – symbol Gorczańskiego Parku Narodowego. Nie podnosząc jej z ziemi zróbcie zdjęcia do dziennika ekspedycyjnego.

Na koniec dnia, gdy dotrzecie do celu i rozbijecie terenową bazę – rozpalcie ogień safari. To symboliczne wydarzenie podczas którego pomyślcie ciepło o wszystkich, którzy w tym czasie rozpalają ogniska w parkach narodowych na całym świecie, a zwłaszcza na lwiej ziemi – w Afryce. Przy ogniu budujcie relacje dzieląc się swoimi opowieściami, odkryciami i przeżyciami.

Gorczański Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z oficjalnym dokumentem Gorczańskiego Parku Narodowego poniżej.