Dzika Inspiracja
Szlak Dzikiej Odysei prowadzi nas dalej w głąb wodnego świata – tym razem ukrytego w gęstwinach lasu. Z otwartych przestrzeni rozlewisk warkoczowej rzeki chronionej w Narwiańskim Parku Narodowym, warto wejść do puszczy, by odkryć dzikie tajemnice bagiennego lasu. Taki wodny las zobaczymy w Kampinoskim Parku Narodowym.
Wchodząc do Parku trzeba zdać sobie sprawę, że chodzi się po dnie prastarego koryta Wisły, które w czasach epoki lodowej mogło mieć nawet 18 kilometrów szerokości. Dziś pozostałością po tym wodnym świecie jest niezliczona ilość piasku uformowanego w wydmy, które porosły dywanem lasu, a między nimi w obniżeniach, znajdują się podmokłe tereny.
Szlaki turystyczne poprowadzone są tak, aby można było zobaczyć niezwykłe światy wydm i bagien.
Wyprawy w głąb bagiennej puszczy dostarczą niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza w słoneczne dni, gdy rozłożą swoje płatki urokliwe zawilce. Drobne kwiatki rozrastają się wzdłuż szlaków tworząc przepiękne, białe aleje.
W oddali usłyszeć będzie można klangor par żurawi budujących swoje gniazda i niezliczoną ilość ptaków ogłaszających królowanie wiosny. Warto wypatrywać tropów łosia – symbolu Kampinoskiego Parku Narodowego.
Jako nieliczne państwo na naszej pięknej planecie możemy być dumni, że w sąsiedztwie stolicy kraju mamy park narodowy.
Podczas wypraw warto też zwrócić uwagę na wiele miejsc pamięci narodowej (leśne mogiły, cmentarz w Palmirach), które są częścią dziedzictwa historycznego.
Do zobaczenia na szlaku pa pa! Niezapomniana przygoda trwa!
Krystian Tyrański
Kampinoski Park Narodowy - Informacje
Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z informacjami na oficjalnej stronie Kampinoskiego Parku Narodowego.
Dzika Wiosna
Park Narodowy
Park Narodowy
Park Narodowy