Dzika Inspiracja
Z zimowego świata pełnego lodowych opowieści i śnieżnych przygód przechodzimy do wiosennego rozdziału Dzikiej Odysei. To już drugie doświadczenie tej wyjątkowej pory roku.
Wiosenną przygodę rozpocznie widowisko skrzydlatych wędrowców – stada gęsi i żurawi znów trwają w swojej odysei. Niezapomnianych wrażeń dostarczą niezliczone stada gęsi wzbijające się wczesnym rankiem ze swoich nocnych sypialni (rozlewisk Narwi).
Huk jednoczesnego uderzenia tysięcy skrzydeł o taflę wody słyszany jest ze znacznych odległości. Warto uczestniczyć w tym dzikim słuchowisku a następnie w przelocie ptaków nad głowami.
Doskonałym punktem obserwacyjnym jest drewniana kładka w Kurowie przy Dyrekcji Parku.
Po porannym widowisku warto wyruszyć na drewniane kładki, by podziwiać wyjątkowo dziki – warkoczowy charakter rzeki. W granicach parków narodowych w Polsce, a także w Europie to unikatowy wodny ekosystem. Jeżeli w danym roku wiosnę poprzedzi śnieżna i mokra zima, można spodziewać się wielkich rozlewisk, które uwielbiają wędrujące ptaki.
W połowie marca na niebie pojawia się symbol Narwiańskiego PN – błotniak stawowy. Przybywa prosto z Afryki, Warto go wytropić. Aby przygoda w Parku była udana zabierzcie ze sobą lornetki!
Do zobaczenia na szlaku pa pa! Niezapomniana przygoda trwa!
Krystian Tyrański
Narwiański Park Narodowy - Informacje
Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z informacjami na oficjalnej stronie Narwiańskiego Parku Narodowego.
Dzika Wiosna
Park Narodowy
Park Narodowy
Park Narodowy