Dzika Inspiracja

Wiosna w pełni! Świeża zieleń drzew w połączeniu z białymi skałami mieniącymi się w słońcu i odgłosy ptaków – to wszystko obudzi w was radość życia. Wyruszcie na wiosenne safari szlakami jurajskiej doliny, by podziwiać buczynowy las, kwieciste łąki i odkrywać tajemnice dna prastarego morza.

Niczym nietoperze odwiedzajcie ciemne jaskinie. Poznajcie niezwykłe tajemnice ludzi mieszkających tu w epoce lodowcowej. W najmniejszym parku narodowym w Polsce dokonuje się największych archeologicznych odkryć – dowiedzcie się o nich. Razem z neandertalczykami żyjącymi tu w cieniu lodowego olbrzyma poszukujcie mamutów, włochatych nosorożców i jaskiniowych niedźwiedzi.

W jednej z jaskiń znajdziecie lwa! Jaskiniowe safari zakończcie na kwiecistych łąkach wygrzewając się w majowym słońcu. Dużo inspiracji znajdziecie także podczas spaceru po Ekspozycji Przyrodniczej Ojcowskiego Parku Narodowego w Ojcowie.

Ojcowski Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z oficjalnym dokumentem Ojcowskiego Parku Narodowego poniżej.