Dzika Inspiracja

Poczujcie siłę skrzydlatych wędrowców. Dzikie gęsi i żurawie tak jak Wy wyruszają w daleką drogę. Wczesnym rankiem lub wieczorem spotykajcie się z dzikimi stadami. Tysiące migrujących ptaków gromadzą się w jednym miejscu by zebrać siły i ruszyć dalej. One mają swoją podniebną odyseję. Warto czerpać od nich tę siłę i instynkt podróżowania.

Do Parku Narodowego Ujście Warty ptaki przybyły dalekiej północy – nawet z krainy arktycznej tundry, na horyzoncie której można dostrzec górskie lodowce. Gęsi doskonale wiedzą czym jest safari po północnych rejonach dzikiego królestwa. Na przełomie września i października spotkać można prawie 8000 żurawi i 18000 gęsi. Spotkanie z pewnością będzie inspirujące.

Weźcie ze sobą lornetki i nad odpoczywającymi stadami wędrowców wypatrujcie drapieżnego bielika. Jak nadleci, to zorganizuje dla waszej rodziny dzikie show! Zobaczycie dzikie szaleństwo wzbijających się w powietrze ptaków.

Park Narodowy Ujście warty - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z oficjalnym dokumentem Parku Narodowego Ujście Warty poniżej.