Poleski Park Narodowy

Dzika Inspiracja

Wiosenne przygody na szlaku Dzikiej Odysei dopełnijcie w Poleskim Parku Narodowym. W tym parku dopiszcie kolejne rozdziały odkrywczej opowieści o wyjątkowym świecie rozlewisk, bagien i mokradeł.

W królestwie żurawi i żółwi błotnych wzniesiecie się nad bagna, by jeszcze bardziej dotknąć dzikości. Wejście w głąb bagien i mokradeł jest tu możliwe dzięki drewnianym kładkom zbudowanym tuż nad ich powierzchnią. Chodząc nimi będziecie mogli poznawać rośliny i cieszyć się soczystą zielenią majowego lasu. Spróbujcie wytropić rosiczkę – drapieżną roślinę zamieszkującą torfowiska.

Ruszajcie też na rowerowe safari po innych szlakach, by wytropić żurawie – niech prowadzi was klangor tych wyjątkowych ptaków. Podczas przygody bacznie się rozglądajcie.

Może uda się zobaczyć wyjątkowy skarb Poleskiego Parku Narodowego – żółwia błotnego. Spotkanie z nim budzi dość tropikalne skojarzenie: przecież żółwie mieszkają na Galapagos, lub innych ciepłych krajach.

Okazuje się, że na terytorium lodowego olbrzyma również można je spotkać. Na przełomie maja i czerwca samice zaczynają znosić już jaja, dlatego wykazują większą aktywność i wychodzą na piaszczyste szlaki. Gdyby udało się spotkać żółwicę – prosimy nie podnoście jej z ziemi. Najprawdopodobniej wędruje już do odpowiedniego miejsca by złożyć jaja.

Gdyby się nie udało zobaczyć żółwia na szlaku – ruszajcie do Dyrekcji Parku w Urszulinie. Tam możecie pozdrowić małe żółwiki znajdujące się w Ośrodku Ochrony Żółwia Błotnego.

Do zobaczenia na szlaku pa pa! Niezapomniana przygoda trwa!

Krystian Tyrański

Poleski Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z informacjami na oficjalnej stronie Poleskiego Parku Narodowego.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Tematycznie

Powiązane Wpisy

Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Szlak Dzikiej Odysei prowadzi nas dalej w głąb wodnego świata – tym razem ukrytego w gęstwinach lasu. Z otwartych przestrzeni rozlewisk warkoczowej rzeki

Narwiański Park Narodowy

Dzika Inspiracja Z zimowego świata pełnego lodowych opowieści i śnieżnych przygód przechodzimy do wiosennego rozdziału Dzikiej Odysei. To już drugie doświadczenie tej wyjątkowej pory roku.

Ojcowski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Wiosna w pełni! Świeża zieleń drzew w połączeniu z białymi skałami mieniącymi się w słońcu i odgłosy ptaków – to wszystko obudzi w

Świętokrzyski Park Narodowy

Dzika Inspiracja Wyruszcie na skalne safari, by zobaczyć słynne rumowiska głazów – gołoborza. Zobaczcie na własne oczy niszczycielską moc oddechu lodowego olbrzyma. W epoce lodowej