Dzika Inspiracja

Podczas wyprawy do krainy polodowcowych jezior podziwiajcie polski biegun zimna. Ubierzcie się ciepło! Poczujcie się jak na dalekiej północy (w Laponii lub na Alasce) gdzie królują lodowce i renifery. Jeżeli będzie śnieg, zabierzcie ze sobą rakiety śnieżne. Będzie super przygoda! W puszczy augustowskiej poczujecie się jak w tajdze, w dzikim, iglastym lesie. Zobaczcie z brzegu jezioro Wigry. Ten polodowcowy skarb kształtem przypomina literę „s”. Spróbujcie wyobrazić sobie, jak wielki musiał być lodowiec, skoro wyrzeźbił rynnę tego jeziora na głębokość ponad 70 metrów!

Podczas rodzinnej wyprawy spróbujcie znaleźć ślady obecności bobra. Ten największy polski gryzoń znalazł się w symbolu parku – czy znajdzie się także w waszym rodzinnym albumie ze zdjęciami? Odwiedźcie Muzeum Wigier by poznać lodową historię parku. Powodzenia!

Wigierski Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z oficjalnym dokumentem Wigierskiego Parku Narodowego poniżej.