Dzika Inspiracja

Zimowe safari nad morzem? Tak! Tak! Pamiętajcie, że Dzika Odyseja to wyprawa z wyzwaniami, a nie wycieczka z atrakcjami. Nie będzie rodzinnego opalania się na plaży, ale podziwianie żywiołów wiatru i wody, które odkrywają lodowe tajemnice dzikiej wyspy. Przygotujcie się na spacer klifowym brzegiem. Jeżeli nie będzie mrozu lub sztormu zabierzcie ze sobą kalosze i ruszajcie w teren. Czeka was błotne safari.

Zobaczycie jak wygląda dzika plaża po sztormie. Ogromne fale niczym wodne stwory pożerają klifowy brzeg, zrywają ziemię, powalają drzewa i zostawiają tylko kamienie. Morski olbrzym podczas sztormu niczym archeolog odkrywa tajemnice wnętrza dzikiej wyspy i oczyszcza z ziemi lodowe skarby – polodowcowe głazy. Przybyły one razem z lądolodem z dalekiej północy – cóż że ze Szwecji. To kolejny dziki skarb do kolekcji polodowcowych odkryć.

Woliński Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z oficjalnym dokumentem Wolińskiego Parku Narodowego poniżej.