Polska blogosfera podróżnicza uchodzi za jedną z największych na świecie. Niektóre blogi i kanały podróżnicze na YouTube w języku polskim śledzi w mediach społecznościowych ponad pół miliona osób! Dokonaliśmy analizy ponad 750 aktywnie udzielających się podróżników i wybraliśmy 50 najbardziej wpływowych w Social Media, tworzących w języku polskim.

Ranking najbardziej wpływowych podróżników przygotowaliśmy na podstawie danych udostępnianych przez największe serwisy społecznościowe (Facebook, Instagram, YouTube oraz Twitter). Zadanie to nie należało do najłatwiejszych, ponieważ polska blogosfera składa się z kilku tysięcy blogów, kanałów na YouTube oraz profili na Facebooku i Instagramie.

Główna lista składa się z 50 najbardziej wpływowych podróżników w 2017 roku (dane na koniec grudnia 2017), piszących bloga lub publikujących materiały wideo na własną rękę. W ramach głównej listy przyznaliśmy dodatkowe wyróżnienia dla trzech największych profili na Facebooku, Instagramie, YouTube i jednego na Twitterze (tylko jeden profil obserwowało ponad 10 tys. użytkowników). Wyróżnienia zaznaczyliśmy stosowną odznaką.

W tym roku, oprócz głównego rankingu podróżników, postanowiliśmy także wyróżnić:

Dodatkowo, zestawienia podzieliliśmy na 8 kategorii (patrz Spis Treści), które ułatwią Ci odnalezienie najciekawszego dla Ciebie bloga, profilu na Facebooku/Instagramie lub kanału na YT. Zwycięzców ułożyliśmy wg popularności, rozpoczynając od najbardziej wpływowego bloga w danej kategorii. Chcemy, by lista była jak najbardziej rzetelna. Nikogo nie pominęliśmy ze względu na jego poglądy czy sposób przekazywania informacji.

Zapraszamy do lektury!
Szymon Janik
& Redakcja Zabakcylowanych

Ranking Podróżników 2017

TOP 50 Profili na Facebooku

Ranking Profili Podróżniczych na Facebooku 2017

TOP 20 Kanałów na YouTube

Ranking Kanałów Podróżniczych na YouTube 2017

TOP 20 Profili na Twitterze

Ranking Profili Podróżniczych na Twitterze 2017

Najlepsze Wyprawy Solo

Wyróżnienia w kategoriach: Największe podróżnicze kanały na YT - #1 Miejsce, Największe Fanpage podróżnicze - #1 Miejsce

Wyprawy Solo / Autostopem

Przez Świat na Fazie

Dawid Fazowski

Jeden z najbardziej intrygujących podróżników młodego pokolenia. Wraz z P. Woźniakiem emitują najpopularniejszy program podróżniczy na YT. Ich kanał w 2017 roku prawie podwoił liczbę subs. Zobacz odcinek Afrykańskie Slumsy.

Wyróżnienie w kategorii: Największe podróżnicze kanały na YT - #2 Miejsce

Wyprawy Solo / Autostopem

Autostopem na koniec świata

Michał Pater

Prowadzi drugi, co do wielkości kanał podróżniczy na YouTube. Pod koniec 2017 roku rozpoczął nowy sezon “Polska A – Z”. Polecamy!

Wyróżnienie w kategorii: Największe kanały podróżnicze na YouTube - #3 Miejsce

Wyprawy Solo

Globstory

Kaja Kraska

Odkrycie roku! Najpopularniejsza podróżniczka na YouTube (Niemal 80 tys. subskrybentów). Jej świetnej jakości materiały zapierają dech w piersiach oraz inspirują do aktywnego życia z pasją.

Sebastian Barycza

Wyprawy Solo / Autostopem

Sebastian Barycza

VLOG podróżniczy

Na swoim kanale opowiada o życiu w USA, podróżach, a także o zainteresowaniach. Sebastiana na YouTube subskrybuje ponad 60 tys. osób.

Tomek Michniewicz

Wyprawy Solo / Reporterskie

Tomek Michniewicz

Reporter, mówca, podróżnik

Dziennikarz, reportażysta, fotograf, podróżnik i organizator wypraw. Autor czterech bestsellerowych reportaży książkowych. Na stronie zamieszcza m.in. porady, felietony, relacje z wypraw oraz materiały video.

Kuba w podróży

Wyprawy Solo / Samolotem

Kuba w Podróży

Kuba

Z zawodu programista, w wolnych chwilach spisuje swoje poradniki, relacje z wypraw i ogólne doświadczenia ze światem. W 2017 r. odbył m.in. trip do USA, wracając, zaliczył stopover na Islandii oraz odwiedził Maltę.

Come with me

Wyprawy Solo / Inne

Come with Me

Ewa

10 lat temu postanowiła spełnić dziecięce marzenie o podróżowaniu i mieszkaniu za granicą. Mieszkała już m.in. w Turcji, Chinach, Włoszech, Danii czy Australii. Prowadzi bloga o tanim podróżowaniu oraz studiach za granicą.

Życie jest Piękne

Wyprawy Solo / Autostopem

Życie jest Piękne

Michał Maj

Jak mówi o sobie, Człowiek mający za dużo zainteresowań, nie potrafi usiedzieć w miejscu. Kocha spełniać marzenia. Pisze o podróżach, mobilnej pracy i poprawianiu jakości życia.

Zależna w Podróży

Wyprawy Solo / Autostopem / O Włoszech

Zależna w Podróży

Agnieszka Ptaszyńska

Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Na swoim koncie ma m.in. wyjazd autostopem do Portugalii, czy samotną podróż po Chinach.

El Buczo

Wyprawy Solo / Autostopem

El Buczo

Robert Buczyński

Zabakcylowany na punkcie zwiedzania z kamerą różnych zakątków Polski i nie tylko. Jego pierwszy projekt “Polak autostopem” cieszy się niemałą popularnością wśród użytkowników YouTube.

Piotr Horzela

Solo / Autostopem / O Przyrodzie

Piotr Horzela opowiada

Piotr Horzela

W ciągu ostatnich lat odwiedził m.in. Afrykę, Antarktydę, Amerykę Płd. i kilka krajów w Europie. Opowiada o miejscach, ludziach i przyrodzie na tle prezentowanych zdjęć i filmów.

Paweł Ciupa

Wyprawy Solo / Autostopem

Paweł Ciupa

Kanał na YouTube

Jak mówi, życie to podróż. Prowadzi ciekawy kanał podróżniczy na YouTube, który subskrybuje blisko 10 tys. osób. W ostatnim roku nagrał serię Australia Austostopem.

Wyprawy Rowerowe

Kołem Się Toczy

Pieszo / Rowerem / Autostopem

Kołem Się Toczy

Karol Werner

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych podróżników młodego pokolenia. Odwiedza miejsca, gdzie przybysz znad Bałtyku jest atrakcją równą niedźwiedziowi na Krupówkach.

Wyróżnienie w kategorii: Największe profile podróżnicze na Instagramie - #1 Miejsce dla Docelowo

Rowerem / Autostopem / Samolotem

Docelowo

Paweł Ratajczak

Podróżuje głównie po Europie, zazwyczaj rowerem lub samolotami; rzadziej autostopem. Dojechał rowerem z Wrocławia do Lizbony w 42 dni! Jego profil na Instagramie śledzi ponad 46 tys. osób.

Znaj Kraj

Wyprawy Rowerowe

Znaj Kraj

Szymon Nitka

Podróżnik rowerowy i, jak pisze o sobie – “nartobiegacz”. Kiedyś jego ulubionym motywem wycieczek były zamki, dziś interesuje ich – już razem z żoną, chyba wszystko.

B*Anita Demianowicz

Wyprawy Solo / Rowerem

B*Anita Demianowicz

Anita Demianowicz

Na co dzień podróżuje, pisze i fotografuje. Ma za sobą m.in. samotną, pięciomiesięczną podróż do Ameryki Środkowej. Prowadzi prezentacje i warsztaty podróżnicze w Polsce.

Outhor (Travelerka)

Wyprawy Rowerowe

Outhor (Travelerka)

Edyta Siedlecki

Mówi o sobie, że jest “dziewczyną, która spełnia swoje marzenia”. Podróżowanie jest dla niej pokonywaniem barier i próbą zrozumienia tego, co na pierwszy rzut oka wydaje się być oczywiste.

Blogi Podróżniczo - kulinarne

Wyróżnienie w kategorii: Największe FanPage Podróżnicze - #2 Miejsce

Podróżniczo – Kulinarne

Tasteaway

Natalia Sitarska

Natalia prowadzi jeden z największych blogów podróżniczo – kulinarnych w Polsce oraz największy Fanpage w tej tematyce. Od kilku lat smakowanie świata przeżywa razem z Łukaszem oraz 4-ro letnim Maxem.

Wyróżnienie w kategorii: Największe FanPage Podróżnicze - #3 Miejsce

Podróżniczo – Kulinarne

Krytyka Kulinarna

Magda Grzebyk

Autorka najpopularniejszych teksów podróżniczych w 2017 roku (seria #Spoko Miejsca).  Prowadzi jeden z największych blogów w tej kategorii, Na Facebooku Krytykę Kulinarną śledzi ponad 150 tys. osób!

Taste & Travel

Podróżniczo – Kulinarne

Taste & Travel

Agnieszka Trolese

Z wykształcenia doktor nauk humanistycznych. Pasjonatka podróży, miłośniczka win i dobrego jedzenia. Na blogu dzieli się swoją pasją i doświadczeniami.

Adamant Wanderer

Podróżniczo – Kulinarne

Adamant Wanderer

Ula Fiedorowicz

Odwiedziła blisko 60 państw. Mieszkała m.in. w San Francisco, Nowym Jorku, czy Puerto Escondido (MEX). Bardzo dużą wagę przykłada do lokalnej kuchni i tego, co ląduje na jej talerzu. Gotuje 🙂

Najlepsze Pary Podróżnicze

Gdzie Wyjechać

Pary podróżnicze

Gdzie Wyjechać

Ania & Marcin

Ania i Marcin, czyli Wędrowne Motyle. Na swoim blogu udostępniają nie tylko wspomnienia i relacje, ale przede wszystkim praktyczne przewodniki “Miasta w 48h”, inspiracje i inne ciekawostki.

Ready dor Boarding

Pary podróżnicze / Z dzieckiem

Ready for Boarding

Kamila & Paweł

Młode małżeństwo, które “chce podbić świat, a przynajmniej zobaczyć jak najwięcej”. Na blogu opisują swoje podróże z dość pokaźną garścią praktycznych informacji na temat podróżowania.

Miniomki

Pary podróżnicze

Miniomki

Vicky & Damien

Miniomki.pl to blog prowadzony przez dwójkę młodych pasjonatów życia o życiu. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Jak mówią, mają tylko jedno życie, a chcą zwiedzić cały świat!

Los Wiaheros

Pary podróżnicze

LosWiaheros

Alicja & Andrzej

Od ponad 10 lat prowadzą bloga (ponad 600 wpisów!), na którym dzielą się swoimi pasjami – podróżami, fotografią i historiami przywiezionymi z różnych części świata.

Podróże po Europie

Pary podróżnicze / Europa

Podróże po Europie

Aśka & Sławek

Prowadzą prawdopodobnie najbardziej kompleksowego bloga poświęconego podróżowaniu i odkrywaniu europejskich miast (ponad setkę!). Ostatnio dołączył do nich Igor.

Ice Story

Pary podróżnicze

Ice Story

Berenika & Piotr

Dziennikarze, blogerzy i kucharze bez papierów. Spotkali się na… Instagramie. Od tamtej chwili są nierozerwalni. Z odbiorcami dzielą się subiektywnym spojrzeniem na szeroko pojmowaną Skandynawię (głównie Islandię).

Gdzie bądź

Pary Podróżnicze

Gdzie bądź

Zońka & Pioter

Prowadzą program podróżniczo-obyczajowo-rozrywkowy. W podróży dookoła świata. Prowadzą 8, najpopularniejszy kanał podróżniczy na YouTube.

Na Nowej Drodze Życia

Pary Podróżnicze

Na Nowej Drodze Życia

Asia & Adam

Zakochani w sobie, zafascynowani ludźmi, wpatrzeni w świat… Po trzech latach autostopowej podróży wrócili do Polski. Prowadzą również vlog na YouTube.

Where is July + Sam

Pary podróżnicze

Where is Juli + Sam

Julia & Sam

Polka i Australijczyk. Miłośnicy podróży, samochodowych wycieczek, kawy i dobrego życia. Poznali się w podróży dookoła świata. Piszą głównie o Australii i spełnianiu marzeń.

Wszędobylscy

Pary podróżnicze / Z Dzieckiem

Wszędobylscy

Ania i Adrian

Podróżująca rodzinka. Za nimi wiele podróży we dwoje. Teraz świat odkrywają na nowo, wraz z córką. Lubią poznawać dany kraj poprzez lokalną kuchnię.

Podróże z dzieckiem

Podróżniccy

Podróże z dzieckiem

Podróżniccy

Ania & Jakub

Podróżniccy to blog o podróży, technologii i kulturze. Dla Ani i Jakuba to przenikające się światy, które łączą ich ze sobą. Bloga założyli w 2011, 3 lata później do ich “zespołu” dołączyła mała Amelia.

Mammamija

Podróże z dzieckiem

Mammamija

Ania & Michał

Mieszkają nad morzem, uwielbiają wspólne małe wyprawy w okolice, pyszne śniadania, dobre kawy i wesołe towarzystwo. Poza tym, wraz z synkiem jeżdżą po świecie zwiedzając ciekawe miejsca.

Podróże Karoliny Ponzo

Wyprawy Solo / Z dzieckiem

KarolinaPonzo.com

Karolina Słomska

Blogerka, podróżniczka, matka. Do tej pory odwiedziła 40 krajów na trzech kontynentach. W 2017 r. wraz z 14 miesięczną córeczką odwiedziła m.in. Tajlandię, Malezję, Singapur, Indonezję i Chiny.

Family without borders

Podróże z dzieckiem

The Family without borders

Ania & Thomas

Mama, polska dziennikarka, z Tatą, niemieckim fotografem, nosidłami na plecach i dziewczynkami, odwiedza raz Czeczenów, raz Majów i właśnie o tym piszą na swoim blogu.

Travelicious

Podróże z dzieckiem

Travelicious

Kasia & Kuba

W poszukiwaniu życia pozbawionego schematów postanowili przejść na freelans i wieść życie cyfrowego nomada. Podróżują po całym świecie. W tułaczce towarzyszy im Teo.

Dziecko w drodze

Podróże z dzieckiem

Dziecko w drodze

Magda & Sergiusz

Od ponad 20 lat piszą o podróżach. W 2013 roku dołączył do nich Wili, który, jeśli zliczyć kilometry, już cztery razy okrążył równik. Na blogu opisują swoje doświadczenia z podróżowania z dzieckiem.

Weekendowi.PL

Podróże z dzieckiem

Weekendowi

Iza & Mariusz

Zabakcylowana podróżnicza rodzina. Razem ze swoją córką Helenką udają się w podróże trwające nie dłużej niż przedłużony weekend (5 dni). Chętnie dzielą się pomysłami na wycieczki weekendowe.

Z przyjaciółmi / w Grupie

Busem przez Świat

Z Przyjaciółmi / w Grupie / Inne

Busem przez Świat

Ola & Karol

Od 7 lat podróżują po świecie starym, kolorowym busikiem. Odwiedzili już ponad 50 państw na 5 kontynentach. Prowadzą jeden z najchętniej czytanych blogów podróżniczych.

Soliści

Z Przyjaciółmi / w Grupie / Inne

Soliści

Klub podróżników

Soliści to zgrana ekipa pasjonatów, która z każdej wyprawy wyciska 110%. Organizują wyprawy, w których do tej pory uczestniczyło blisko 400 osób. Na blogu relacjonują swoje przygody.

Twins oN Tour

Z Przyjaciółmi / Rodzinnie

Twins oN Tour

Kasia & Karolina

Dwie siostry, dwa przeciwległe bieguny tego samego świata, dwa spojrzenia na życie. Jak mówią, razem tworzą niespotykaną mieszankę wybuchową. Razem prowadzą bloga TNT.

Apetyt na Świat

Z Przyjaciółmi / w Grupie

Apetyt na Świat

Klub Podróżników

Zabakcylowani na punkcie podróżowania i zarażania do tego innych osób, które zabierają na swoje wyprawy. W sumie odwiedzili ponad 80 krajów.

Kto podróżuje ten żyje dwa razy

Z Przyjaciółmi / w Grupie / Inne

Kto podróżuje ten żyje dwa razy

Ewa Mielczarek

Absolutnie zakochana w Azji Płd.-Wsch. oraz zimnej Islandii. Fanka weekendowych wypadów do europejskich miast, greckiej kuchni, kotów oraz aktywnego spędzania czasu.

My Way Trip

Z Przyjaciółmi / w Grupie / Inne

My Way Trip

Ewa Kozłowska-Szymczyk

Od zawsze największą radość sprawiało jej odkrywanie niezwykłych miejsc w Polsce i na świecie. Razem z zespołem poszukują nietypowych miejsc oraz klimatycznych hoteli, które recenzują na blogu.

Lotoholik

Z Przyjaciółmi / w Grupie / Inne

LOTOHOLIK

Łukasz Przybyłek

W lipcu 2015 r. rzucił świetną biurową pracę i wyprowadził się do Malezji. Od wielu lat szwęda się samotnie, z przyjaciółmi bądź jako pilot wycieczek po różnych zakątkach globu.

Górskie Wędrówki

Wyróżnienie w kategorii: Najpopularniejsze polskie profile podróżnicze na Instagramie - #2 Miejsce dla SamaPrzezSwiat

Solo / Górskie wędrówki

Sama Przez Świat

Sabina

Od hotelu woli namiot w górach. Im bardziej hardkorowo, tym lepiej! Stara się pokazać, że wrażliwość i odwaga oraz inne przeciwstawne cechy mogą istnieć w jednym ciele.

My na Szlaku

Górskie Wędrówki

My na Szlaku

Angelika & Mateusz

Para podróżników i miłośników górskich wędrówek. W 2017 r. spędzili ponad 375 godzin na szlaku! Na ich blogu można znaleźć ciekawe relacje z wypraw & tysiące niesamowitych, górskich zdjęć.

Wapniaki w Drodze

Górskie Wędrówki / Szlaki Piesze

Wapniaki w drodze

Katarzyna & Piotr

Na swoim blogu snują opowieści o przebytych drogach pokonywanych głównie na piechotę. Piszą o polskich górach, bliskowschodnich pustyniach i szlakach wzdłuż i w poprzek różnych państw.

Wieczna Tułaczka

Górskie Wędrówki

Wieczna Tułaczka

Magda & Tomek

Dawniej zwyczajna ceperka, dziś, jak mówi o sobie “totalna wariatka zbzikowana na punkcie gór”. Na blogu dzieli się wspomnieniami oraz doświadczeniem nabytym podczas tułaczek.

Zieloni w podróży

Górskie wędrówki

Zieloni w Podróży

Mateusz i Darek

Jak twierdzą, jeszcze niedawno z turystyką czy aktywnym wypoczynkiem mieli niewiele wspólnego. Postanowili jednak to zmienić. Na blogu dzielą się doświadczeniami z górskich wędrówek oraz pięknymi zdjęciami.

Ruda z wyboru

Górskie Wędrówki

Ruda z wyboru

Gosia Nowakowska

Jak mówi, w górach zgubiła kawałek siebie i wciąż wraca, by go szukać, lecz za każdym razem gubi tylko coraz więcej. Wraca więc jeszcze częściej. Lubi też o tym opowiadać, co też czyni na swoim blogu.

O Kraju / Kontynencie

Bite of Iceland

Islandia

Bite of Iceland

Marta i Adam

Autorzy książki pt. “Rekin i baran. Życie w cieniu islandzkich wulkanów.” Prowadzą najpopularniejszy blog o Islandii. Ich profile w Social Mediach śledzi ponad 80 tys. osób.

Chorwacja - Cromania

Chorwacja

Cromania

Agnieszka Grudziąż

Najpopularniejszy blog w Polsce o Chorwacji. Na blogu znajdziesz pomocne informacje, jak zorganizować wakacje w Chorwacji, opisy wybrzeża, wysp i poszczególnych miast.

Chorwacja CroLove.pl

Chorwacja / Pary podróżnicze

CroLove

Aga & Wojtek

Największy blog o Chorwacji w języku polskim, prowadzony przez młode małżeństwo z Lublina. Jeśli wybierasz się do Chorwacji – Aga i Wojtek mają dla Ciebie masę przydatnych wskazówek!

Pozdro z Korei Północnej

Korea Północna

Pozdro z KRLD

Emil Truszkowski

Z wykształcenia jest Japonistą. Swój blog nazywa “Jedynie słusznym portalem o Korei Północnej”. Potwierdzamy w 100%! Emil odkrywa KRLD taką, o jakiej nigdy nie słyszałeś!

InterAmeryka

USA

Interameryka

Paweł Paluch

Paweł opracował internetowy przewodnik po USA. Na swoim blogu & vlogu udostępnia również cenne wskazówki dot. m.in. planowania podróży po USA oraz życia w tym kraju.

Italia poza szlakiem

Włochy

Italia poza szlakiem

Magda Ciach-Baklarz

Kocha Włochy i opisuje je takie, jakie są, bez koloryzacji. Na blogu dzieli się mnóstwem praktycznych informacji na temat podróży do Włoch i produktów made in Italy.

Pojechana

Tajlandia / Chiny / Dookoła Świata

Pojechana

Aleksandra Świstow

Kobieta wysoce ekspresyjna ruchowo i werbalnie, niepokorny duch, wieczna optymistka i wulkan energii. Blog założyła na początku 2012 roku, jako pamiętnik z wyprawy do Tajlandii.

Ruszaj w Drogę!

O Polsce

Ruszaj w Drogę!

Kasia & Maciej

Pozytywnie zakręceni na punkcie turystycznej Polski. Razem prowadzą największy blog podróżniczy o Polsce. Pokazują, gdzie pojechać i co warto zobaczyć.

Italia by Natalia

Włochy

Italia by Natalia

Natalia Rosiak

W ciągu ostatnich lat odbyła ponad 17 podróży do Włoch, podczas których odwiedziła większość z dwudziestu włoskich regionów. Podróżuje oraz opisuje Włochy na swoim blogu.

Justyna Śnieżek

Afryka / Uganda

JustynaSniezek.com

Justyna Śnieżek

Uwielbia podróżować, szczególnie po Afryce. Odwiedziła już ,.in. Ugandę, Tanzanię, Etiopię, Kenię czy Tunezję. Aktualnie mieszka w Ugandzie, to tutaj, jak mówi, znalazła swoje miejsce na ziemi.

Skok w bok

O Tajlandii / Podróże po Azji

Skok w bok

Maciek Klimowicz

Pierwszy skok zanotował wiosną 2009, kiedy wybrał się w Alpy pojeździć na nartach. Następnie wybrał się w podróż przez Azję. Po kilku miesiącach spędzonych w podróży, zakochał się w tych stronach świata na dobre.

W Azji

Filipiny, Bali / Podróże po Azji

W Azji

Ania

Fotografka, blogerka i podróżniczka od lat zafascynowana Azją. Mieszka w Bali. Podróżuje i pisze o azjatyckiej codzienności, ludziach i miejscach.

Podróż przez Azje

O Azji

Podróż przez Azje

Kasia & Mateusz

Znudzeni i rozczarowani życiem w Polsce, postanowili rzucić wszystko, kupili bilet w jedną stronę do Azji i wyruszyli w podróż życia. Prowadzą VLOG na YT, gdzie relacjonują swoje przygody.

Inne, Podróżnicze

Bunkrów Nie Ma...

Czarny Humor

Bunkrów Nie Ma…

Tony

Autor najzabawniejszej książki podróżniczej na polskim rynku pt. “Bunkrów Nie Ma”. Na swoim blogu opisuje mocne historie z soczystym, czarnym humorem.

Duże Podróże

Inne / Podróże / Przewodniki

Duże Podróże

Aleksandra Bogusławska

Od ponad trzech lat “żyje na walizkach”, pracuje zdalnie i spełnia podróżnicze marzenia. Na blogu znajdziesz subiektywne przewodniki i doświadczenia w podróżowaniu.

Paragon z Podróży

Z Przyjaciółmi / w Grupie / Inne

Paragon z Podróży

Bartek i Patryk

Od czasów maturalnych podróżują na własną rękę. Na blogu dzielą się swoim doświadczeniem hołdując zasadom: “Nic nie jest niemożliwe & kto chce, szuka sposobów, kto nie chce, szuka powodów”.

Szpilki w Plecaku

Inne / Podróże / Przewodniki

Szpilki w plecaku

Ewa Chojnowska

Mieszkała w Chinach, podróżowała po wielu kontynentach. Jednak najlepiej czuje się w Afryce Równikowej, wśród prostych ludzi i dzikiej natury. Na blogu umieszcza relacje oraz cenne porady. Polecamy zakładkę Niezbędnik!

Fashion Voyager

Podróże / Moda / kuchnia / kosmetyki

Fashion Voyager

Ela Bieniecka

Z wykształcenia finansistka, z zamiłowania podróżniczka. Pisze o swoim życiu, życiu w podróży. Oprócz porad podróżniczych, na blogu udostępnia także ciekawe stylizacje modowe oraz przepisy kuchni orientalnych.

Explore World - Wakacje przez cały rok

Samolotem / Tanie loty i noclegi

Explore World

Mati

Na blogu którym opisuje podróże po całym świecie z wykorzystaniem tanich lotów, punktów lojalnościowych oraz innych patentów. Ze swoich podróży wrzuca zjawiskowe zdjęcia.

Fotograf w podróży

Inne / Podróże / Fotografia

Fotograf w podróży

Piotr Trybalski

Fotografuje i pisze, zazwyczaj w podróży. Przez blisko 10 lat kierował m.in. OnetPodróże oraz pisał i fotografował dla NG czy Outside. Na blogu zamieszcza relacje, porady oraz zdjęcia.

Wnuczykije

Autostopem / rowerem / Fotografia

Wnuczykije

Asia & Adam

Podróżują z plecakami, ostatnio też z sakwami. Na blogu dzielą się opowieściami, poradami oraz inspirują do aktywnego życia z pasją. Piszą o dalekich wojażach i krajobrazach zza winkla.

Podróżniczo

Inne / Podróże / Recenzje

Podróżniczo

Marta Muszyńska

Uwielbia podróżować. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a jej podróżniczym marzeniem jest Zanzibar. Na blogu recenzuje również książki podróżnicze.

CareerBreak

Inne / Podróże / Fotografia

Career break

Magda Biskup

Mieszkała im.in. Irlandii, Malezji, Australii, obecnie w Holandii. Odwiedziła ponad 40 krajów na 4 różnych kontynentach. Jak mówi, ma małego hopla na punkcie zdrowego żywienia.

Tropimy Przygody

Pary / Autostopem

Tropimy Przygody

Karolina & Bartek

Poznali się w 2007r. i już po kilku miesiącach znajomości siedzieli obok siebie w samolocie lecącym do Szwecji. Przejechali wspólnie całą Europę, obecnie w “Niekończącej się podróży ślubnej”.

Design strony TOP 50 i wszystkie rysunki zostały wykonane specjalnie dla Zabakcylowanych przez Anetę Janik.
* Listę staraliśmy się przygotować tak, była jak najbardziej rzetelna. Nikogo nie pomijaliśmy ze względu na wyznawane poglądy, czy sposób przekazywania informacji. Aby “załapać” się do głównego rankingu blogów i kanałów podróżniczych – TOP 50, trzeba było mieć w sumie co najmniej 22,5 tys. obserwujących w mediach społecznościowych (na dzień 31 grudnia, 2017 r.).

W zestawieniu nie uwzględniliśmy podróżników, którzy w 2017 r. przestali prowadzić bloga lub kanał na YouTube oraz blogerów piszących tylko w języku angielskim.

Jeśli zauważyłeś, że kogoś brakuje w rankingu podróżników, bardzo przepraszamy i prosimy o dodanie do bazy poprzez ten formularz.

DOŁĄCZ DO AKCJI
Dołącz do społeczności ludzi Zabakcylowanych!
Wydarzenia / Konkursy / Porady / Relacje / Testy / Opinie / Wywiady / Inspirujące Historie Zarażonych Bakcylem najrozmaitszych Pasji