Krzysztof Zanussi- polski reżyser, scenarzysta, zabakcylowany pięknym życiem. W swojej wypowiedzi zdradza jak dobrze przeżyć życie i ostrzega przed zmarnowaniem go.

Życie można przefujarzyć…

Życie można przeżyć pięknie i można przeżyć marnie, czyli przefujarzyć. Można je roztrwonić lub przeżyć głęboko i pięknie i to właśnie jest celem każdego światłego, świadomego człowieka. Przeżyć życie pięknie to znaczy przeżyć aktywnie, tak abyśmy mieli pasje, żebyśmy mieli prawdziwe zamiary i żebyśmy chcieli się w tym życiu głęboko zanurzyć i czegoś dokonać, czegoś niekoniecznie dla siebie, ale dla innych, a dzięki temu sami będziemy lepsi, bogatsi i mądrzejsi, a to czyni życie sensownym.

Po prostu chodzi o to, żeby żyć z pasją, aktywnie, złapać tego bakcyla aktywności od innych lub wyhodować go w sobie i nie być biernym, cofniętym człowiekiem, takim, którym rządzi historia, tylko takim, który rządzi historią. To znaczy być człowiekiem, który wpływa na swój los i stara się go mieć w swoich rękach- tak warto żyć, inaczej istnieje wielkie ryzyko, że przefujarzymy życie…