Dzika Inspiracja

To będzie wakacyjna przygoda w królestwie drapieżnej Drawy. W Drawieńskim Parku Narodowym można zobaczyć wiele śladów pozostawionych przez lodowego olbrzyma, w śród nich kanion Drawy i ogromny Wydrzy Głaz. Teren tego parku to jedna z wielu naturalnych galerii rzeźby pozostawionej przez lodowiec kontynentalny.

Wśród naturalnych rzeźb w tej dzikiej galerii latają niezwykle piękne i trudno uchwytne – zimorodki. Spróbujcie je wytropić spływając w kajaku meandrującą Drawą. Rzeka ma dziki charakter – przepływa się blisko powalonych drzew, dlatego zachowajcie ostrożność i dostosujcie fragment rzeki do swoich umiejętności. Zimorodka poznacie po szybkim, prostym locie, niebieskich barwach i piskliwych sygnałach.

Ruszcie też na spotkanie z polodowcowym skarbem – Wydrzym Głazem. Zróbcie selfie z czterdziesto tonowym przybyszem, który pochodzi z dalekiej północy – ze Skandynawii. Przytransportował go nikt inny jak sam lodowy olbrzym.

Na koniec dnia rozbijcie terenową bazę, bądźcie blisko przyrody i niech znów zapłonie ogień safari.

Drawieński Park Narodowy - Informacje

Aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat parku (opłaty za wstęp, zniżki, zasady turystyki, bezpieczeństwa), zapoznaj się z oficjalnym dokumentem Drawieńskiego Parku Narodowego poniżej.